26

02.2022

18:42

Noormeeste U17 koondis Rootsi vastu ei saanud

Hispaanias Marbellas treeningkogunemisel viibiv Eesti noormeeste U17 koondis mängis täna, 26. veebruaril esimese maavõistluse, kui Rootsi eakaaslaste vastu saadi pingelise lõpuga kohtumises kirja 2:5 kaotus.

Rootsi avas mänguskoori 18. minutil, kui täpne oli Leonardo De Oliveira. Kui esmalt näis, et vaheajapausile siirdutakse Rootsi üheväravalises eduseisus, saatis vahetult enne vile kõlamist palli võrku Karel Mustmaa ning tegi mänguseisuks 1:1 viigi. Mustmaa jaoks oli seejuures tegemist teise U17 koondise särgis löödud väravaga.

Rootsi haaras taas edu teise kolmveerandtunni viiendal minutil, kui jala sai valgeks Marco Olsson Valdés. Eriti tormiliseks kujunesid kohtumise lõpuminutid: 86. minutil kasvatas Rootsi oma eduseisu kaheväravaliseks, ent vaid kolm minutit hiljem lõi oma esimese värava Eesti U17 koondise eest Mihhail Koloblov. 2:3 seis jõudis tablool püsida aga vaid loetud hetked, sest Rootsil õnnestus lõpuvile eel lüüa veel kaks väravat.

Tänases kohtumises tegid U17 koondise särgis debüüdi algkoosseisu kuulunud Maksim Kalimullin ja Kaarel Leppsalu. Eesti ja Rootsi koondised lähevad taas vastamisi teisipäeval, 1. märtsil kell 16.30.

Noormeeste U17 koondis valmistub Merbella treeninglaagris märtsis toimuvaks EM-valikturniiri Eliitringiks. Mullu oktoobris peetud valiktsükli esimeses ringis õnnestus alagrupis Gruusia, Ungari ja Islandi ees kirja saada esikoht ja teenida edasipääs Eliitringi. Bosnia ja Hertsegoviinas toimuval turniiril minnakse lisaks võõrustajatele vastamisi ka Belgia ja Hispaania eakaaslastega. Finaalturniirile, mis toimub 2022. aasta 16. maist 1. juunini Iisraelis, pääsevad lisaks võõrustajale Eliitringi alagruppide võitjad ja seitse paremat teise koha omanikku.