10.2021

20:18

Noormeeste U17 koondis alistas Gruusia ja pääses Eliitringi!

Noormeeste U17 koondis lõpetas Ungaris toimunud EM-valikturniiri võiduga Gruusia üle ja pääses alagrupi võtjana edasi Eliitringi.

Turniiri avamängus Ungarile 0:3 kaotanud Eesti suutis teises kohtumises alistada Islandi 2:1. Kuna 12 alagrupi peale teenisid edasipääsu kõikide gruppide kaks esimest ja neli paremat kolmanda koha omanikku, siis viimasele kohtumisele mindi vastu heade edasipääsu šanssidega. Gruusia vastu sai otsustavaks üks värav, kui 33. minutil tegi skoori Dimitri Jepihhin ja sellest piisas Eestile 1:0 võiduks. Alates 71. minutist oli Eestil väljakul ka arvuline ülekaal, sest Gruusia poolelt teenis Givi Khatšidze punase kaardi.

Eesti sai 6 punktiga alagrupis esikoha ning teisena pääses järgmisesse ringi ka Gruusia, kellel õnnestus koguda 4 punkti. Sama palju punkte sai kirja ka Ungari, kellel on veel samuti teoreetiline võimalus tänu kolmandale kohale edasipääs teenida. Neljandaks jäi 2 punktiga Island.

Eliitringi kohtumised peetakse 2022. aasta kevadel ning varasemalt on sinna kindlalt juba koha teeninud Holland, Hispaania, Türgi, Taani, Iirimaa, Poola, Saksamaa, Venemaa, Šveits, Soome, Sloveenia, Kosovo, Bulgaaria, Serbia, Inglismaa ja Slovakkia. Mõnedes alagruppides on kohtumised veel pidamata. Eliitringis jagatakse 32 koondist kaheksa alagrupi vahel. Finaalturniirile, mis toimub sama aasta 16. maist - 1. juunini Iisraelis, pääsevad alagruppide võitjad ja seitse paremat teise koha omanikku.