21

03.2022

18:18

Neidude U19 koondis leppis Lätiga viiki

EM-valikturniiri teiseks ringiks valmistuv Eesti neidude U19 koondis mängis täna maavõistluse Lätiga, mis lõppes 0:0 viigiga.

Esimesel poolajal domineeris mängu Eesti, kui vastaste värava all ehitati üles mitmeid ohtlikke olukordi. Neist parim oli avapoolajal ründajana tegutsenud Katriin Saulusel, kes tabas posti. Suuremal määral palli valdanud eestlannadel vastase väravavõrguni jõuda ei õnnestunud. Resultatiivsusest jäi puudu ka teisel poolajal, kui teeniti rohkelt standardolukordi ning kohtumine lõppes väravateta viigiga.

Tänases maavõistluses tegid neidude U19 koondise särgis debüüdi Anna-Martha Reino ja Olivia Paet.

Koondise peatreener Richard Barnwell jäi tüdrukute esitusega rahule. "Eriti esimesel poolajal valdasime palli, avaldasime vastasele survet, mängisime ühtse võistkonnana ja olime mängus hästi sees. Tabasime väravaraame, aga oleksime pidanud kindlasti resultatiivsed olema. Teisel poolajal kaotasime oma hea rütmi ja seega on 0:0 igati õiglane lõpptulemus," rääkis peatreener.

Neidude U19 koondis valmistus maavõistluses Lätiga EM-valikturniiri teise ringi kohtumisteks. Šotimaal peetakse B-tugevusgrupis kolm kohtumist: 5. aprillil on vastaseks Kosovo, kolm päeva hiljem, 8. aprillil kohtutakse võõrustajariigiga ning Kasahstani eakaaslastega võetakse mõõtu 11. aprillil. Aprillikuisel turniiril on mängus koht A-tugevusgrupis 2022/23 aasta EM-valikturniiri esimeses ringis.