16

03.2022

19:27

Neidude U17 koondis alustas valikturniiri tähtsa võiduga

Eesti neidude U17 koondis alustas täna, 16. märtsil EM-valikturniiri teise ringi kohtumistega. Tõelisest põnevuskohtumisest said võidu kirja Eesti neiud, kes alistasid 4:3 Bulgaaria eakaaslased.

Väravateta viik püsis tablool 23. mänguminutini, mil bulgaarlaste väravatearve avas Viktoria Genova ning neli minutit hiljem tõi kaheväravalise edu tabloole Viktoria Cwetkowa. Avapoolajal jõudsid oma esimese tabamuseni ka eestlased, kui Vanessa Grutopi pealelöögi tõrjumise järel jäi pall Bulgaaria trahvikastis lahtiseks ning selle saatis võrku Mia-Lisette Sarapik. Vaheajale siirduti vastase 2:1 eduseisus.

Ka teisel poolajal olid esmalt täpsed võõrustajad, kui 51. minutil sai jala valgeks Polina Demirova. Eesti neiud lisasid selle järel hoogu juurde ning neli minutit hiljem sai Kätrin Välba läbisöödu järel tabamuse kirja esimese värava juures tähtsat rolli kandnud Grutop. 2:3 kaotusseis püsis tablool mängu lõpuminutiteni, mil eestlased lisasid oma arvele veel kaks väravat ning pöörasid skoori oma kasuks. 87. minutil oli täpne Kaili Lilles ning mõned minutid hiljem andis ta Grutopi löödud võiduväravale resultatiivse söödu. Läti kohtuniku lõpuvile tähistas Eesti 4:3 võitu, mis on A-tugevusgrupis kohta jahtivate neidude jaoks väga suure tähtsusega.

Kõigi kolme Eesti eest värava löönud mängija jaoks oli tegu esimeste tabamustega neidude U17 koondise särgis.

Koondise peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva sõnul läks tüdrukutel tingimustega harjumiseks aega, ent tänase ründetegevusega võib rahule jääda. Kodus treenivad kõik meie tüdrukud kunstmurul ja siin ootasid meid ees väga pehmed muruväljakud, millega saime eile esimest korda tutvuda. Vastane oli alguses mängus paremini sees, aga mida aeg edasi, seda enam tüdrukud väljaku ja mängu iseloomuga harjusid. Tekitasime palju rünnakuolukordi ja sellega jäin ma täna väga rahule," rääkis Ševoldajeva.

Vastane oli mängu lõpuni ohtlik ja meile näidati, et kaitses tuleb kompaktsuse, tasakaalu ja liini liikumisega kindlasti väga palju tööd teha," lisas peatreener. Tegime täna päris palju iseenda elu keeruliseks. Meile löödud väravad olid kindlasti välditavad ja need on olukorrad, millele peame oma tähelepanu suunama."

Eesti ja Bulgaariaga kuulub EM-valikturniiri teises ringis alagruppi ka Gruusia, kellega sinisärgid kohtuvad 19. märtsil kell 14.30. Bulgaaria ja Gruusia vaheline kohtumine peetakse 22. märtsil. Alagrupi võitja teenib 2022/2023 EM-valiksarja esimeseks ringiks koha A-tugevusgrupis.