06

07.2014

12:06

Naiste U-19 koondis tegi Lätiga 1:1 viigi ja tuli teiseks

Eesti naiste U-19 koondis osales 3.-6. juulini Riias väldanud Balti turniiril, mis oli ühtlasi ka UEFA Sõprusturniir ja saavutas 4 punktiga teise koha. Esikohale tulnud Läti kogus 7 punkti, Leedu ja Valgevene aga 3 punkti.

Pühapäeval kohtus Eesti Lätiga ja vajas võitu, et pretendeerida ka turniirivõidule. 46. minutil asuski Eesti 1:0 juhtima, kuid kohe tuli ka viik ja nii mäng lõppeski. Mängujärgsete penaltidega pälvis 5:4 võidu Läti. Teises mängus kaotas Valgevene pisut ootamatult Leedule 2:4.

Reedeses teise vooru mängus oldi vastakuti Leeduga ja Eesti saavutas kindla 4:0 võidu. Skoori avas 21. minutil Jessika Uleksin, teisel poolajal lõi Lisette Tammik kaks väravat ja lõppseisu vormistas Elizaveta Rutkovskaja. Läti jätkas aga täiseduga, võites Valgevenet 1:0.

Neljapäevases avavoorus oli Eesti vastamisi Valgevenega. 38. minuti väravast võitis Valgevene poolaja ja see seis püsis pikalt, kuid 80.+3. minutil lõi vastane lõi teisegi värava ja võitis 2:0. Teises avapäeva mängus oli Läti 2:1 üle Leedust.

Anett Vilipuu -; Laura Strautiņa +

Eesti: 1-Getriin Strigin, 2-Marie Heleen Lisette Kikkas (50. 6-Annaliis Strigin), 3-Jessika Uleksin (62. 9-Jana Ahven), 4-Ketlin Saar, 5-Anett Vilipuu, 7-Samanta Uueda (62. 19-Anette Rõõmussaar), 8-Aleksandra Miljakova (50. 15-Maria Orav), 10-Grenelin Herlis Raud (41. 20-Jennifer Smirnov), 14-Lisette Tammik, 16-Vanessa Vaher (41. 17-Elizaveta Rutkovskaja), 18-Saron Läänmäe.
Varus: 6-Annaliis Strigin, 9-Jana Ahven, 13-Kristel Zimmer, 15-Maria Orav, 17-Elizaveta Rutkovskaja, 19-Anette Rõõmussaar, 20-Jennifer Smirnov.

Läti: 12-Marija Ibragimova, 11-Renate Fedotova, 4-Angelina Jegorova, 15-Jana Zakablučnaja, 14-Aļina Aļeiņikova, 17-Džuljeta Tamsone, 2-Ligita Tumāne, 13-Laura Strautiņa, 16-Alise Rukse (34. 7-Nadežda Ciplakova), 9-Anastasija Romanova, 3-Julija Tjumina (80. 10-Alina Šilova).
Varus: 1-Anastasija Čumika, 7-Nadežda Ciplakova, 10-Alina Šilova, 8-Olesja Baumane.

Peakohtunik: Nervik Henrikke (Norra)
Abikohtunikud: Linda Andresen (Norra), Julia Petrova (Venemaa)
Neljas kohtunik: Ksenija Goriacheva (Venemaa)

4. juulil kell 12:00 "Arkadija" staadion, Riia
LEEDU - EESTI  0:4 (0:1)
Väravad: 21. Jessika Uleksin, 51., 57. pen. Lisette Tammik, 64. Elizaveta Rutkovskaja
Hoiatus: 78. Akvile Scerbaite

Leedu: 1-Ilona Birgelaite (69. 12-Jurga Jogminaite), 4-Akvile Scerbaite, 17-Algimante Mikutaite, 8-Laura Ruzgute (77. 15-Egla Raznauskaite), 7-Dovile Gaileviciute, 11-Samanta Karasiovaite, 14-Karolina Ragauskaite (65. 6-Estera Sevel), 18-Renata Jevtusenkaite (41. 9-Greta Guizauskaite), 13-Gabriele Stravinskaite, 16-Simona Velickaite, 3-Indre Momeniskyte. (41. 19-Austeja Lekaviciute).
Varus: 12-Jurga Jogminaite, 5-Laura Kovalciuk, 6-Estera Sevel, 9-Greta Guizauskaite, 15-Egla Raznauskaite, 19-Austeja Lekaviciute, 20-Skaiste Bajorinaite.

Eesti: 1-Getriin Strigin, 2-Marie Heleen Lisette Kikkas, 3-Jessika Uleksin, 4-Ketlin Saar (67. 8-Aleksandra Miljakova), 5-Anett Vilipuu, 6-Annaliis Strigin (52. 11-Anett Kadastu), 14-Lisette Tammik (59. 10-Grenelin Herlis Raud), 15-Maria Orav (52. 7-Samanta Uueda), 16-Vanessa Vaher (36. 17-Elizaveta Rutkovskaja), 19-Anette Rõõmussaar (41. 9-Jana Ahven), 20-Jennifer Smirnov (52. 18-Saron Läänmäe).
Varus: 7-Samanta Uueda, 8-Aleksandra Miljakova, 9-Jana Ahven, 10-Grenelin Herlis Raud, 11-Anett Kadastu, 13-Kristel Zimmer, 17-Elizaveta Rutkovskaja, 18-Saron Läänmäe.

Pealtvaatajaid: 50
Peakohtunik: Ksenija Goriacheva (Venemaa)
Abikohtunikud: Julia Petrova (Venemaa), Diana Vanaga (Läti)
Neljas kohtunik: Viola Raudzina (Läti)

3. juulil kell 12:00 "Arkadija" staadion, Riia
EESTI - VALGEVENE 0:2 (0:1)
Väravad: 38. Karyna Kuzminova, 80.+3. Katsiaryna Hancharova
Hoiatused: -

Eesti: 1-Getriin Strigin, 3-Jessika Uleksin (70. 8-Aleksandr Miljakova), 4-Ketlin Saar, 5-Anett Vilipuu (70. 16-Vanessa Vaher), 6-Annaliis Strigin, 7-Samanta Uueda (51. 15-Maria Orav), 9-Jana Ahven (62. 10-Grenelin Herlis Raud), 11-Anett Kadastu (62. 13-Kristel Zimmer), 14-Lisette Tammik (70. 20-Jennifer Smirnov), 17-Elizaveta Rutkovskaja (71. 19-Anette Rõõmussaar), 18-Saron Läänmäe (62. 2-Marie Heleen Lisette Kikkas).
Varus: 2-Marie Heleen Lisette Kikkas, 8-Aleksandra Miljakova, 10-Grenelin Herlis Raud, 13-Kristel Zimmer, 15-Maria Orav, 16-Vanessa Vaher, 19-Anette Rõõmussaar, 20-Jennifer Smirnov.

Valgevene: 12-Kamliuk Katsiaryna, 9-Siutsova Iryna, 7-Belaya Valeryia, 15-Shuppo Nastassia, 3-Hancharova Katsiaryna, 4-Zianiuk Ilona (80.+1. 2-Harhun Sviatlana), 5-Lynko Alesia, 10-Tsekhanovich Anastasiya (80.+2. 14-Sukharevich Karyna), 11-Dranouskaya Aksana, 6-Kuzminova Karyna (73. 18-Kakoshina Viktoryia), 17-Buiko Maryia.
Varus: 14-Sukharevich Karyna, 2-Harhun Sviatlana, 18-Kakoshina Viktoryia.

Märt Raud - arst

*Kahjuks ei osale haigestuse tõttu turniiril naiskonna varuväravaht Anastassia Astrelina (02.05.1998) - FC Ajax Lasnamäe