24

03.2014

12:03

Naiste U-19 alistas Iraani ja kohtub 1/4-finaalis USA-ga

Sotšis jätkuval turniiril Kubok Spring 2014 said tänaste mängudega läbi alagrupimängud. Eesti naiste U-19 koondis võitis Iraani 3:1 ja pääses kindlalt edasi veerandfinaali, kus kohtub kolmapäeval kell 14.00 USA-ga.

Esimese poolaja ainsa tabamusega said hakkama Iraani mängijad. "Lasime Iraanil mängida - jäime olukordadesse hiljaks, ei suutnud palli kontrolli alla saada ning jäime teenitult 0:1 taha," rääkis koondise treener Katrin Kaarna pärast mängu.

Kuid teisel poolajal murdsid eestlannad vastaste vastupanu kolme vastuseta väravaga mängu lõpuosas. Autoriteks 68. minutil Ragne Hindrimäe, 75. minutil Vlada Kubassova ja 80.+1. minutil Kelly Rosen. Eesti mängu parimaks valiti Ketlin Saar.

"Teisel poolajal tegime kohe kaks vahetust ja muutsime natuke mängijate positsioone väljakul, mis muutis mängupilti. Lõime teisel poolajal väga palju häid võimalusi ning lõpuks õnnestus ka kolm neist realiseerida," lausus Kaarna.

"Ragne Hindrimäe lõi täna karistuslöögist väga ilusa värava, suunates selle tagumisse ristnurka," kiitis Kaarna hoolealuse sooritust. "See, et suutsime kaotusseisust välja tuua, näitab iseloomu tugevust. Noortekoondistega pole seda väga palju suutnud teha, aga tüdrukud näitasid teisel poolajal, milleks nad suutelised on," lisas ta.

Teises meie alagrupi viimase vooru mängus alistas Ukraina Slovakkia 1:0. Seega kogus Ukraina 9, Eesti 6, Slovakkia 3 ja Iraan 0 punkti.

Veerandfinaalid toimuvad kolmapäeval ja Eesti vastaseks on USA. Ülejäänud paarides lähevad vastamisi Ukraina - Rumeenia, Venemaa - Slovakkia ja Israel - Krasnodari krai.

Eesti järgmine vastane USA sai C-alagrupis kolme napi võiduga Krasnodari krai, Türgi ja Ungari üle esikoha, väravate vahe oli neil 5:2.

Kubok Spring alagrupimäng:

24. märtsil kell 8:00 Sotši Sputniku staadionil
IRAAN - EESTI  1:3 (1:0)
Väravad: 38. Fatemeh Geraeli - 68. Ragne Hindrimäe, 75. Vlada Kubassova, 80.+1. Kelly Rosen
Hoiatused: -

Iraan: Morvaid Nasr, Arezo Purkosravani (41. Kimia Noori), Halaleh Abdoilahi, Zahra Hodabahši, Meliha Motavali (41. Gelareh Džalilian), Fatemeh Rahmati, Mahtab Banai, Šabnam Behešt, Fatemeh Geraeli (70. Fatemeh Rajat), Parivaš Halili, Fatemeh Amineh Borazdžani.

Eesti: Getriin Strigin, Birgit Allmere (48. Anett Vilipuu), Jessika Uleksin (41. Kristel Zimmer), Ketlin Saar, Kädri-Li Ootsing (41. Lisette Tammik), Vlada Kubassova, Annaliis Strigin, Ragne Hindrimäe, Kelly Rosen (80.+2. Marie Heleen Lisette Kikkas), Elizaveta Rutkovskaja (80. Anette Rõõmussaar), Samanta Uueda.
Varus ka: Maarja Virula, Saron Läänmäe.