09

07.2019

13:24

Naiste MM-il alistas USA koondis Hollandi

Pühapäeval lõppenud naiste jalgpalli MM-il tuli võitjaks USA, alistades finaalis valitseva Euroopa meistri Hollandi 2:0.

Lyonis 57 900 pealtvaataja ees peetud kohtumise põnev avapoolaeg möödus väravateta. USA haaras juhtohjad 61. minutil, kui Megan Rapinoe realiseeris kindlalt penalti. Kaheksa minutit hiljem suurenes USA koondise eduseis tänu Rose Lavelle’i tabamusele. Rohkem väravaid mängus ei löödud ning USA teenis sellega oma teise järjestikuse ja kokku neljanda MM-tiitli.

Kolmanda kohaga lõpetas turniiri Rootsi, kes suutis otsustavas kohtumises alistada 2:1 Inglismaa naiskonna. Mängu aktiivselt alustanud Rootsi juhtis 22. minutiks kohtumist juba 2:0. Esmalt avas skoori Kosovare Asllani ja teise värava autoriks oli Sofia Jakobsson. Inglismaa suutis avapoolajal kaotusseisu vähendada, kui 31. minutil oli täpne Fran Kirby. Kaks minutit hiljem saatis Ellen White rootslannade võrku ka teise palli, kuid videokorduse abil tühistati värav käega mängu tõttu. Teisel poolajal väravaid ei sündinud ja pronksmedalid said kaela rootslannad.

Turniiri parimaks mängijaks valiti USA kapten Megan Rapinoe, tema järel teenis hõbepalli Lucy Bronze (Inglismaa) ja pronkspalli Rose Lavelle (USA). Rapinoe oli ühtlasi kuue tabamuse ja kolme väravasööduga turniiri resultatiivseim mängija. Talle järgnesid selles arvestuses koondisekaaslane Alex Morgan (6 väravat, 3 väravasöötu) ja inglanna Ellen White (6 väravat, 0 väravasöötu). Parimaks väravavahiks nimetati Hollandi puurilukk Sari van Veenendaal. Parimaks noormängijaks valiti Saksamaa kaitsja Giulia Gwinn ning Fair Play auhinna pälvis Prantsusmaa koondis.

Pildil: Hollandi naiskond eesotsas oma tähtede Lieke Martensi (nr. 11) ja Vivianne Miedemaga pidid finaalis tunnistama USA paremust. Eesti naiskonna järgmine vastane on just Holland, keda me võõrustame EM-valikmängus 30. augustil A. Le Coq Arenal.