04

06.2018

16:51

Naiste koondislased välismaal: Zlidnisele Ungarist hõbemedal

Ungari naiste kõrgliigas jõudis hooaeg lõpule, kui Inna Zlidnise (pildil) koduklubi Ferencvaros pidi finaalseeria otsustavas kohtumises tunnistama MTK paremust ja teenis teise koha.

Pärast finaalseeria avakohtumises saadud 1:3 kaotust, suutis Ferencvaros teises mängus võtta 1:0 võidu ning viis sellega seeria otsustava kolmanda mänguni. Teist aastat järjest tuli aga finaalis tunnistada samade vastaste paremust. Kui põhihooajal edestati MTK-d lausa 17 punktiga, siis finaalseerias jäädi konkurentidele alla. Viimase, otsustava kohtumise võitis MTK 2:1. Koduväljakul mänginud Ferencvaros läks 53. minutil juhtima, kuid MTK suutis 11 minuti jooksul kaotusseisust välja tulla, kindlustades endale meistritiitli. Zlidnis tegi kaasa terve mängu.

Pille Raadiku ja Signy Aarna koduklubi Åland United said Soome kõrgliiga kümnendas voorus tänu Raadiku väravale kirja võidu Turu Palloseura naiskonna üle. Tabamus sündis 37. minutil, kui Eesti koondise kaitsja suunas nurgalöögist tulnud palli väravasse. Raadik viibis väljakul terve kohtumise, Aarna sekkus mängu 76. minutil. Ålandil on nüüd koos 20 punkti, millega hetkel asutakse kolmandal kohal. Vahetult nende järel, ühe punkti kaugusel on PK-35, kes on pidanud ühe mängu vähem. Tabeliliidriks on HJK 25 punktiga.