10.2016

12:33

Naiste koondislased välismaal: mänguaega jagus kõigile

Naiste koondislastel oli välismaal tegus nädal, kui kõik pääsesid oma koduklubide eest platsile.

Soome kõrgliigas peeti viimase vooru kohtumisi. Signy Aarna ja Kuopio Pallokissat mängisid FC Honka naiskonnaga. Honka asus kohtumist neljandal minutil juhtima, kuid esimese poolaja lõpuks suutis Kuopio tänu Olga Ahtineni väravale mänguseisu viigistada. 55. minutil asus omakorda Kuopio mängu 2:1 juhtima, kuid 19 minutit hiljem olid tablool juba 2:2 viiginumbrid, millega mäng ka lõppes. Aarna pääses mängu 77. minutil. Kuopio lõpetas hooaja 37 punkti ja viienda kohaga.

Pille Raadik ja Aland United mängisid HJK-ga ning pidid tunnistama vastaste 7:1 paremust. Avapoolaeg lõppes HJK 4:1 eduseisul ning teisel poolajal jätkus sealt, kus see pooleli jäi ning HJK lõi veel kolm väravat. Raadik tegi kaasa terve kohtumise. Aland teenis 30 punkti ning lõpetas kuuendal kohal.

Ferencvaros teenis Ungari kõrgliigas napi võidu, kui kodus alistati 1:0 Györi ETO. Mängu ainus värav sündis 4. minutil, kui resultatiivne oli Agnes Nagy. Eesti koondise kaitsja Inna Zlidnis tegi oma klubi võidumängus kaasa kõik 90 minutit. Ferencvaros asub hetkel 15 punktiga kolmandal kohal ning kaks esimest naiskonda jäävad vaid punkti kaugusele.

Getter Laar pääses sel hooajal esimest korda Prantsusmaa kõrgliigas, kui tegi Metzi eest kaasa kõik 90 minutit. Kahjuks pidi Metz võõral väljakul tunnistama PSG 3:0 paremust. Avapoolajal suutis PSG lüüa ühe värava, kui 28. minutil oli resultatiivne Veronica Boquete. Teisel poolajal lisas veel kaks väravat Marie Antoinette Katoto. Metz ei ole nelja mänguga teeninud ühtegi punkti ning asub hetkel tabelis viimasel kohal. PSG on täiseduga hetkel kolmandal kohal.

Kaire Palmaru ja Fotbollaget Fart võõrustasid Flöya naiskonda. Fart asus kohtumist  19. minutil juhtima, kuid enne poolajapausi suutis Flöya omakorda kaks väravat lüüa. Teise poolaja alguses tõi Fart tabloole 2:2 viiginumbrid, aga paraku lõi Flöya viimase 19 minutiga kolm vastuseta väravat ning võitis kogu kohtumise 5:2. Palmaru tegi koduklubi eest kaasa terve teise poolaja. Fart asub 16 punktiga 10. kohal.