11

02.2019

17:26

Naiste koondislased välismaal: eestlannade väravad aitasid koduklubid võidule

Itaalias sai suureskoorilise võidu kirja Napoli naiskond, alistades Serie C kohtumises tabeli punase laterna Potenza. Mängus olid resultatiivsed nii Vlada Kubassova (pildil) kui ka Kristina Bannikova. Soome karikavõistlustel sai Åland Unitedi võidumängus värava kirja Pille Raadik.

Napoli asus kohtumist juhtima viiendal minutil, vaheajapausile minnes oli nende eduseis juba 7:0. Kubassova sai kirja täismängu ja kübaratriki. Tema tabamused sündisid 49., 61. ja 85. minutil. Bannikova sekkus mängu 58. minutil ja oli resultatiivne 73. minutil. Lõpuks teenis Napoli 18:0 võidu. Lisette Tammik ja Eneli Kutter sel korral võitjate koosseisu ei kuulunud. Tabelis hoiab Napoli 14. vooru järel enda tsoonis liidripositsiooni, vahe teisel kohal asuva Ludos Palermoga on viis punkti.

Åland United pääses karikavõistlustel veerandfinaali, kui alagrupifaasi viimases kohtumises saadi kirja 2:0 võit PK-35 üle. Åland haaras juhtohjad juba kolmandal minutil. Raadik sai oma tabamuse kirja teise poolaja alguses, vormistades kohtumise lõppseisu. Nii Raadik kui ka Signy Aarna said kirja täismängu. Veerandfinaalkohtumine TiPS-i vastu toimub pühapäeval, 17. veebruaril kell 13.00.

Liis Pello ja Liivi Sõrmus tegid Malta kõrgliigas Kirkop Unitedi ridades kaasa terve kohtumise, kui nende koduklubi tegi väravateta viigi Hiberniansiga. Kirkop hoiab tabelis hetkel kaheksa naiskonna seas neljandat positsiooni, koht eespool asuvast Hiberniansist jäädakse maha kuue punktiga.