10

06.2019

17:50

Naiste koondislased välismaal: Åland United sai karikafinaalis napi kaotuse

Signy Aarna (pildil) ja Pille Raadiku koduklubi Åland United pidi mõne päeva jooksul tunnistama kahte nappi kaotust, kui esmalt jäädi karikafinaalis alla HJK-le ja liigas kaotati Kuopio Palloseura (KuPS) naiskonnale.

Esmakordselt Soome naiste karikafinaali jõudnud Åland jäi reedel Helsingis Telia 5G Arenal peetud kohtumises kaotusseisu 15. minutil, kui HJK poolelt oli täpne Emmaliina Tulkki. Rohkem väravaid ei löödudki ning Åland sai kirja 0:1 kaotuse. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna vahetati pingile 75. minutil.

Kaks päeva hiljem pidas Åland liigamängu KuPS-iga ning alustas kohtumist hästi, kui Isabella Mattsson viis naiskonna juhtima. KuPS suutis seisu viigistada 75. minutil ning vormistas 2:1 võidu vaid kolm minutit enne normaalaja lõppu. Mõlemad eestlannad alustasid kohtumist algkoosseisus, Aarna vahetati pingile 67. minutil. Liigatabelis asub Åland 12 punktiga viiendal kohal. Lähimad jälitajad TPS ja JyPK jäävad vastavalt kahe ja kolme vähem peetud mängu juures maha ühe ja kahe punktiga.