26

09.2023

20:13

Naiste koondis pidi Rahvuste liiga kohtumises tunnistama Iisraeli paremust

Eesti naiste koondis pidas täna, 26. septembril Tartu Tamme staadionil teise kohtumise Rahvuste liigas. Külla sõitnud Iisrael alistas eestlannad tulemusega 5:0.

Juba esimesest mänguminutist oli kohtumine Iisraeli käes – eestlasi survestati mõlemalt äärelt ning võimalusi pealelöökideks leiti mitmeid. Üritamine tasus end ära juba 7. minutil, kui Iisrael kohtumist juhtima asus. Kõigepealt saadeti pall ohtlikult värava peale, kuid Eesti kaitsja Kelly Rosen klaaris selle üle otsajoone. Järgnenud nurgalöögile sai jala vahele Meytal Sharabi, kes nahkkera esimese puutega võrku saatis. 14. minutil oli Eestil oma võimalus kohtumine viigistada, kui Rosen värava ees Kristina Bannikova löögile mängida tahtis, kuid paraku noppis selle söödu Iisraeli väravavaht enda kätesse.

Nurgalöögi järgne olukord oli Iisraeli naiskonnale edukas ka teistkordselt, kui Rahel Shtainshnaideri löögist eduseis duubeldati. Esimese kasti jõudnud palli üritas Kairi Himanen küll puhastada, kuid tähelepanuta jäetud ründaja oli jaol ning karistas Eesti teise tabamusega ära. Sinisärgid üritasid koheselt ka vastu hammustada, kui koondise debütant Kristina Teern löögile pääses, kuid taaskord oli vastaste väravasuul seisnud Fortuna Rubin oma ülesannete kõrgusel.

Esimesel poolajal jättis Iisrael Eestile ruumi tõusmiseks, karistusalasse ka jõuti ning pealelööke sooritati, kuid palli võrku saata ei suudetud. Niisiis mindi vaheajale Iisraeli 2:0 eduseisus.

Teise kolmveerandtunni alguses oli Bannikoval suurepärane võimalus üks värav tagasi lüüa, kui ründajale oli rohkelt ruumi jäetud. Väravavahiga vastamisi seisnud Bannikova löök aga ebaõnnestus ning väravale suuremat ohtu ei valmistanud. Nii nagu esimesel poolajal, otsis Iisrael ka nüüd tõusmiseks just paremat äärt. 60. minutil vormistas sealtpoolt Iisraeli kolmanda värava Noa Selimhodcic.

75. minutiks oli tablool vastasel juba neljaväravaline eduseis. Iisrael võitles end Eesti mängijate vahelt hästi läbi ning kui esimese hooga tundus, et värava alla tsenderdatud pallile keegi jalga vahele ei saa, siis tegelikkuses põrkus pall Vital Zina Katsi jalale, kes olukorra realiseeris. Selle asemel, et tunda Eesti auvärava lõhna, oli poolaja lõpus kogu aeg õhus Iisrali viies. Küll ragises Eesti post, küll lahutasid väravat vaid sentimeetrid, kuid üleminutitel oldi täpsed. Kohtumise lõppvärava kirjutas enda nimele Sharon Beck.

Koondise peatreener Sirje Kapperi sõnul muutsid mängu käiku Iisraeli kaks esimest väravat. „Viis väravat on liiga palju. Iisraeli esimesed kaks olid sellised, mida oleks saanud lihtsasti ära hoida, pärast neid andsime mängu käest ja hiljem oli raske tagasi ronida,” ütles peatreener.

Kapper lisas, et kaotuse järel ei ole veel midagi katki ning uutele kohtumistele tuleb kindlalt vastu astuda. „Me lähme kõiki mänge siin alagrupis võitma, kahes mängus Armeenia vastu on vaja kindlasti kuus punkti kirja saada. Lihtsalt ei tohi vastaseid karta, kes siin liigas on, sest Rahvuste liiga ongi loodud selle jaoks ,et võrdsed vastased omavahel mängima panna. Usun, et suutsime nii Kasahstani kui Iisraeli mänguga näidata, et tegelikult meil on oma momendid ja neid momente lähme ka järgmistes mängudes üles otsima,” ütles Kapper.

Eesti esimene kohtumine Rahvuste liigas Kasahstani vastu lõppes väravateta viigiga. Järgmine mäng ootab naiskonda ees 27. oktoobril, kui võõrsil minnakse vastamisi Armeeniaga. Neli päeva hiljem, 31. oktoobril võõrustatakse sama vastast kodusel A. Le Coq Arenal.