24

06.2009

23:03

Naiste koondis alustas treeningmänge Inglismaal napi kaotusega

Eesti naiste jalgpallikoondis alustas treeningmänge Inglismaal napi 2:3 kaotusega kohalikule kolledžite koondnaiskonnale. Ees seisavad veel kohtumised Aston Villa ja Chelseaga.

Möödunud pühapäeval Inglismaale sõitnud naiskond tegi esmaspäeval ja teisipäeval intensiivsed treeningud. "Vastased valmistuvad uueks hooajaks ja on värsked, meil seljataga rasked treeningud. Me ei kasutanud esimeses kohtumises ka kõiki tavapärase algkoosseisu mängijaid, kuid sellegipoolest oli tegu väga heal tasemel kohtumisega," selgitas koondise peatreener Keith Boanas.

Eesti asus 15. minutil Anastassia Morkovkina väravast 1:0 juhtima, inglannad viigistasid viis minutit enne avapoolaja lõppu. 57. minutil läks Eesti uuesti juhtima, kui ilusa karistuslöögiga sai hakkama Kaire Palmaru. Inglannad jõudsid viigini 75. minutil. Võiduvärav sündis kohtumise viimasel minutil, mil inglannad realiseerisid nurgalöögist tulnud palli.

"Esimesed kaks väravat kinkisime neile - ei saanud kaitses palli puhtaks löödud. Vastaste viimane värav oli aga väga ilus sooritus. Meie esitus oli kaotusest hoolimata hea. Geit Prants tegi kaitses suurepärase esituse," rääkis Boanas.

Eesti koondise peatreener kiitis kohalikke treeningtingimusi ning märkis, et kuna Inglismaale sõitis 26 mängijat, annab see talle võimaluse pallureid arendada ja erinevaid mängijaid proovida. Kohtumine Aston Villa naiskonnaga toimub neljapäeval, kaks päeva hiljem on eestlannade vastaseks Chelsea esindus.

Eesti koondise algkoosseis: Elis Meetua, Berle Brant, Geit Prants, Pille Raadik, Inna Zlidnis, Katrin Loo, Kaire Palmaru, Aljona Sasova, Kaidi Jekimova, Anastassia Morkovkina, Signy Aarna.
Vahetusest sekkusid: Anželika Ahmetšina, Kethy Õunpuu, Sirje Roops, Triinu Esken, Eneli Vals, Liivi Sõrmus.
Kasutamata vahetusmängijad: Kairi Himanen, Imbi Hoop, Hannaliis Jaadla, Getter Laar, Kätlyn Ohtla, Anete Paulus, Stanislava Russakova, Margarita Žernosekova, Aleksandra Ševoldajeva.

Peatreener: Keith Boanas
Abitreenerid: Peter McGovern, Katrin Kaarna
Füsioterapeut: Reet Luts