08

03.2011

12:03

Naiste järelkasvukoondis kaotas Põhja-Koreale 0:1 (täiendatud!)

Eesti naisjuunioride jalgpallikoondis näitas Venemaal Sotšis jätkuva rahvusvahelise turniiri teises voorus avamatšiga võrreldes märksa südimat tegutsemist, olles pärast võitluslikku mängu sunnitud tunnistama maailma tippu kuuluva Põhja-Korea nappi 1:0 paremust.

Avavoorus Venemaale 0:3 alistunud Eesti suutis esimeses mängus Slovakkiat 9:0 nuhelnud Põhja-Korea hoida nulli peal teise poolaja keskpaigani, kui favoriidid eestlannade kaitse selles mängus ainsat korda lahti harutasid.

Erinevalt avamängust, kostus peatreener Keith Boanase suust ainult kiidusõnu. “Tüdrukud võitlesid täna kui emalõvid ja seda maailma nelja tugevama sekka kuuluva koondise vastu,” kiitis Boanas. “Täna oli minu jaoks eriline päev ja nägin esitust, mida meenutan uhkusega veel kaua."

Boanas kasutas 4-2-3-1 formatsiooni, kus Signy Aarna tegutses ainsa ründajana ning äärtel toimetasid Liis Emajõe ja Katrin Loo. Vasakkaitses hoidis korealannasid ohjes 15aastane Saron Läänmäe.

“Tegime kaitsele orienteeritud treeningu, pidasime koosolekuid ja arutasime väiksemates gruppides, kuidas pidurdada vastast, kes eelmises mängus lõi üheksa väravat,” rääkis Boanas. “Palusin neil mõelda ka suuremas plaanis – uhkusele, kirele, eneseusule – ja nad näitasid, et on võimelised selleks, mida neist usun.”

Neljapäeval, 10. märtsil on viimaseks alagrupimängus vastaseks Slovakkia. Seejärel toimuvad vastavalt alagrupimatšide tulemustele kohamängud. Tagasi Eestisse jõuavad neiud 17. märtsil.

Eesti alagrupikaaslaste kõrval osalevad turniiril veel Jaapani, USA, Kasahstani, Hiina, Türgi, Ukraina, Valgevene ja Krasnodari regiooni koondised.

Rahvusvaheline jalgpalliturniir Sotšis, 8. märts
PÕHJA-KOREA – EESTI 1:0 (0:0)
Värav: 57. minutil

Eesti: Getter Laar; Grete Ojala, Anete Paulus, Saskia Sonnberg (Liivi Sõrmus), Saron Läänmäe; Kairi Himanen, Liis Lepik; Kadre Päri (Tiina Trutsi), Katrin Loo (Eneli Vals), Liis Emajõe; Signy Aarna
Varus: Liivi Sõrmus, Tiina Trutsi, Eneli Vals, Triinu Esken, Grete-Lilijane Küppas, Sirje Roops, Riin Emajõe

*Eesti tegi kõik vahetused kohtumise viimase 15 minuti jooksul, täpsed minutid ei ole teada.