10

03.2011

19:31

Naisjuuniorid võitsid Slovakkiat ja pääsesid edasi

Eesti naiste järelkasvukoondis alistas Venemaal Sotšis toimuval turniiril viimases alagrupimängus 2:0 Slovakkia ning pääses kaheksa parema sekka.

Eestlannadel oli pärast 0:3 kaotust Venemaale ja 0:1 allajäämist Põhja-Koreale selg vastu seina, sest alagrupist veerandfinaali jõudmiseks vajati vähemalt kaheväravalist võitu, et tõusta grupis kolmandaks ning lunastada edasipääs.

Kohtumist 4-1-3-2 formatsioonis alustanud eestlannad asusid 1:0 eduseisu 20. minutil, kui Liivi Sõrmus suskas väravaesisest saginast sisse nurgalöögist tulnud palli. Pärast seda jäädi küll surve alla, ent poolajavileni peeti vastu.

65. minutil, kohe pärast eestlannade vahetust teenis Katrin Loo penalti, mille ise ka realiseeris. Edasi tegutseti 4-4-2 joonise järgi ning hoiti edust kinni.

“Teadsime, et peame kaheväravalist eduseisu hoidma ja võitlesime selle nimel hambad ristis,” lausus peatreener Keith Boanas. “Nüüd on kaheksas koht miinimumtulemus, kuid tahame kindlasti paremat.”

Eesti järgmine vastane laupäeval on tugev Jaapan, kes alagrupi läbis puhaste paberitega, alistades oma teel 3:0 ka USA.

EESTI – SLOVAKKIA 2:0 (1:0)