05

07.2023

14:14

Meeste rannajalgpallikoondis alustas MM-valikturniiri kaotusega Itaaliale

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 5. juulil esimese kohtumise Bakuus toimuval MM-valikturniiril, kus Itaalia vastu saadi kirja 1:3 kaotus.

Eesti alustas kohtumist hästi ning tekitas värava all häid võimalusi mängu juhtima asumiseks. Avakolmandikul said suurepärased võimalused Henry Remmelgas ja Ragnar Rump, kuid kumbki olukord väravavahi selja taga ei lõppenud. Teisel kolmandikul avasid skoori hoopis itaallased, kes Eesti mängijad üle mängisid ning palli puuriluku jalge vahelt võrku saatsid. Eesti koondis viigistas seisu Rasmus Munskindi täpsest tabamusest.

Teise kolmandiku lõpus suurendas Itaalia eduseisu kaheväravaliseks, kui puurilukk Leandro Casapieri palli omaks võttis ning selle kauglöögiga värava alla nurka saatis. Lõppvärava vormistas Francesco Fabio Sciacca, kelle löödud pall rikošetist võrku sahistas.

Koondise peatreener Aleksei Galkin ütles pärast kohtumist, et tänane mäng näitas, et oleme võimelised meeste rannajalgpalli maailma edetabeli üheksanda koha meeskonna vastu mängima. „Muidugi tahtsime võita, aga kaotus on kaotus. Olime terve mängu mängus sees ja saime maailma tippmeeskonna põhiründajate vastu. Lasime Itaalial lüüa suhtelised lihtsad väravad. Meil endal tekkis võimalusi, aga natukene jäi realiseerimisest puudu,“ ütles Galkin.

Peatreeneri sõnul minnakse homsele kohtumisele Aserbaidžaaniga vastu püstipäi. „Töötame edasi! Tänane kvaliteetne mäng ei toonud küll võitu, kuid lähme sama tuhinaga peale – mängime lõpuni, oleme keskendunud ja toetame teineteist,“ ütles Galkin.

Rannakoondist ootab homme, 6. juulil kell 17:45 algavas valikturniiri kohtumises ees võõrustaja Aserbaidžaan. Mängu otsepilti on võimalik jälgida siit.