01

06.2012

14:40

Läti alistas Leedu 5:0 ja jõudis esimesena Balti turniiri finaali

Läti jalgpallikoondis kindlustas Balti turniiril esimesena koha finaalis, purustades avamängus Võru staadionil 5:0 Leedu.

Leedukate jaoks hakkas viltu vedama, kui mängitud oli tosin minutit ja Aleksandrs Cauna realiseeris penalti. Viis minutit hiljem tegi Edgars Gauracs seisuks 2:0 ja 35. minutil Aleksejs Višnakovs juba 3:0. 48. minutil kustutas Gauracs leedukate lootused 4:0 tabamusega ja Vitalijs Smirnovs lõpetas mängu 80. minutil lätlaste viienda tabamusega. Lõpuminuteil aga eemaldati kaks lätlast.

Läti koondise kogenud peatreener Aleksandrs Starkovs pilvedesse siiski ei tõusnud. „Mäng ei olnud nii ühekülgne, kui näitab skoor, sest ka vastastel oli võimalusi,“ ütles Starkovs. „Täna soosis sportlik õnn meid, aga nagu öeldakse, siis õnn soosib tugevamaid. Leedu ei olnud nõrk, olen kindel, et kui homme oleks vastamisi samad meeskonnad, siis oleks tulemus sootuks teine.“

Läti koondis kohtub finaalis kas Eesti või Soomega. Selle paari kaotajat ootab Leedu, kes tahab end pühapäevases matšis kindlasti rehabiliteerida.

„0:5 kaotus on selgelt liiga palju,“ vangutas Leedu loots Csaba László pead. „Me ei olnud piisavalt agressiivsed ega piisavalt keskendunud. Täna õhtul peab iga mängija peeglisse vaatama ja mõtlema järele.“

Balti turniiri järgmised kohtumised on kavas pühapäeval kell 13.30 Võrus ja 16.30 Tartu Tamme staadionil.

Balti turniiri mäng 1. juunil Võru linnastaadionil
kell 17:30 LÄTI - Leedu  5:0 (3:0)
Väravad: 13. pen. Aleksandrs Cauna, 17., 48. Edgars Gauracs, 36. Aleksejs Višnakovs, 80. Vitalijs Smirnovs
Hoiatused: 45. Aleksandrs Fertovs, 86., 89. Artis Lazdinš - 12. Gediminas Vicius, 52. Linas Pilibaitis
Eemaldamine: 89. Artis Lazdinš, 90.+1. Igors Savcenkovs

Läti: 1-Andris Vanins, 2-Igors Savcenkovs, 3-Oskars Klava, 4-Ritus Krjauklis, 5-Olegs Laizans (84. 13-Nauris Bulvitis), 6-Aleksandrs Fertovs (77. 15-Artis Lazdinš), 20-Vitalijs Smirnovs, 8-Aleksandrs Cauna (72. 7-Arturs Zjuzins), 9-Aleksejs Višnakovs (78. 14-Andrejs Pereplotkins), 17-Edgars Gauracs (72. 10-Vladimirs Kamešs), 11-Ivans Lukjanovs (72. 16-Alans Sinelnikovs).
Varus: 12-Pavels Doroševs, 7-Arturs Zjuzins, 10-Vladimirs Kamešs, 13-Nauris Bulvitis, 14-Andrejs Pereplotkins, 15-Artis Lazdinš, 16-Alans Sinelnikovs, 18-Antons Jemelins, 19-Vladislavs Kozlovs, 21-Igors Tarasovs, 30-Germans Malinš.

Leedu: 1-Ernestas Šetkus, 2-Tomas Mikuckis, 3-Ramunas Radavicius, 11-Gedininas Vicius (43. 9-Deivydas Matulevicius), 14-Linas Pilibaitis, 16-Kestutis Ivaškevicius (42. 13-Vaidotas Šilenas), 17-Andrius Velicka, 19-Marius Papšys (55. 8-Egidijus Vaitkunas), 20-Valdemar Borovskij (77. 24-Tadas Eliošius), 23-Vitautas Andriuškevicius, 15-Arunas Klimavicius (62. 4-Tadas Kijanskas).
Varus: 12-Saulius Klevniskas, 4-Tadas Kijanskas, 5-Algis Jankauskas, 7-Mindaugas Panka, 8-Egidijus Vaitkunas, 9-Deivydas Matulevicius, 13-Vaidotas Šilena, 18-Mantas Kuklys, 22-Georgas Freidgeimas, 24-Tadas Eliošius.

Mänguolud: +15, pilves ilm, alates 75. minutist sajab vihma; muruväljak väga heas seisukorras.