16

06.2023

16:06

Kuus väravat löönud U19 koondis alistas kindlalt Läti

Eesti noormeeste U19 koondis pidas täna, 16. juunil teise kohtumise traditsioonilisel Balti turniiril, kui vastamisi mindi Läti eakaaslastega. Lõunanaabritele võimalust ei antud ning kirja saadi kindel 6:2 võit.

Läti jaoks muutus mäng keeruliseks juba teisel mänguminutil, kui kaitsja Martinš Lormanis võttis viimase mehena maha Eesti ründaja Henri Käbliku ning teenis selle eest punase kaardi. Ühemehelises enamuses mänginud Eesti suunas seejärel fookuse ründetegevusele, ent lätlastel õnnestus üks kontrarünnak enda kasuks pöörata ning 16. minutil asuti mängu Aleksejs Petrovsi tabamusest juhtima. Koondise peatreeneri Joel Indermitte sõnul prooviti kaotusseisu jäämise järel vastase madala blokiga kohaneda ning seda lahti murda. Poolaja lõpus kandis see ka vilja: Hõimult ja Pedmansonilt väga ilusad sooritused ja väravad. Saime vaheajale minna 2:1 eduseisuga, mis oli väga oluline," rääkis Indermitte.

Teisel poolajal jätkas Eesti sealt, kus avapoolajal pooleli jäädi: esimese veerandtunniga tagasid Käbliku ja Tristan Pajo tabamused meeskonnale kolmeväravalise eduseisu. Juba esimese poolaja lõpus kohandasime oma asetust, mis aitas kaasa vastase lahti murdmisele ning kiired väravad andsid meile hea pinna selleks, et eduseisu kasvatada ja mängu lõpuni kontrollida," rääkis Indermitte. Oma viienda tabamuseni jõudis Eesti 72. minutil, kui jala sai valgeks Bruno Vain ning kuigi sihini jõudsid ka lätlased, jäi viimane sõna Eestile, kui lõpuminutitel vormistas mängu lõppseisu Joosep Põder.

Indermitte sõnul oli tänases mängus edu võti efektiivne ründetegevus. Suutsime väga hästi oma rünnakuid lahendada ja head käigud üles leida. Kui vastane saab punase kaardi ja peab kümnekesi oma väljakupoolel olema, ei ole seda blokki tihtilugu olenemata vastase tasemest lihtne lahti murda. Poisid said sellega väga hästi hakkama ja väärivad selle eest kiitust," tunnustas Indermitte Eesti noormehi. „Riietusruumis tänasin neid esmalt oma esimese võidu eest noortekoondise peatreenerina. See võit andis meile võimaluse viimasest mängust midagi loota – eks ole näha, kuidas Läti ja Soome omavahel mängivad. Pilvedesse ei tasu kindlasti tõusta: ülehomme on vaja Leedu vastu näidata head ja tulemuslikku mängu," lisas Indermitte.

Balti turniiril kohtuvad täna kell 18 omavahel ka Soome ja Leedu, mängust vahendab otsepilti Soome jalgpalliliidu YouTube'i kanal. Viimane mäng ootab Eesti noormehi ees pühapäeval, 18. juunil, kui kell 10.30 minnakse vastamisi Leeduga.