19

10.2009

08:24

Koondislaste nädalavahetus välisliigades: Pareikolt taas nullimäng

Sergei Pareiko (pildil) tegi Venemaa meistrisarjas hooaja üheksanda nullimängu, kui Tomski Tom alistas võõrsil Moskva Dinamo 1:0. 25 kohtumisest 31 punkti kogunud Tom on 16 meeskonna konkurentsis kümnes.

Konstantin Vassiljev teenis punase kaardi, kui Lendava Nafta alistas Sloveenias võõral väljakul 2:1 Labod Drava, kus juures Nafta lõpetas mängu üheksakesi, sest kohtunik eemaldas ka Nejc Kolmani. Ka Labod Drava ridadest saadeti samuti üks mees enneaegselt puhkama. Nafta on tihedas konkurentsis 14 silmaga 8. kohal, edestades ühe punktiga Dravat. Ljubljana Interblock on Naftaga võrdsete punktide juures seitsmes.

Aserbaidžaanis kaotas Bakuu Neftši võõrsil 0:1 Qarabagi meeskonnale. Dmitri Kruglov tegi kaasa terve kohtumise, Taavi Rähn oli kogu mängu pingil ja Andrei Stepanov koosseisu ei kuulunud.

Norras viigistas Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub sisse 85) Tromsøga (Joel Lindpere välja 51) 1:1 ja Stavangeri Viking (Artur Kotenko pingil) leppis 0:0 viiki liidermeeskonna Trondheimi Rosenborgiga. Fredrikstad peab oma 28. vooru kohtumise esmaspäeva õhtul, kui võõrustab Odd Grenlandi.

Kaks vooru enne Norra Eliteserieni lõppu on Tromsø 7. (37 punkti), Viking 10. (35), Fredrikstad 14. (28) ja Bodø/Glimt eelviimasel 15. (27) kohal.

Norra 1. divisjoni liider Hønefoss lõi tabelis viimasel kohal olevale Skeidile koguni 6 vastuseta väravat, neist ühe sai kirja ka Aleksandr Dmitrijev, kes oli täpne 51. minutil. 68. minutil vahetati ta välja. Kaks vooru enne lõppu on Hønefossi edu teisel kohal oleva Kongsvingeri ees kaks punkti.

Kaimar Saag ei osalenud Taani kõrgliigas Silkeborgi 2:2 viigimängus Esbjergi vastu. Tabelis on Silkeborg 20 silmaga viies. Sønderjyske peab oma 12. vooru kohtumise esmaspäeval.

Hollandis ei andnud Ronald Koeman taas mänguaega Ragnar Klavanile, kui AZ Alkmaar alistus võõrsil 2:3 esikohal olevale FC Twentele. Pingereas jätkab AZ kuuendana. Esiliigas kaotas järjekordsed punktid Deventeri Go Ahead Eagles, kes alistus kodus 1:2 Leeuwardeni Cambuurile. Sander Post vahetati välja 84. minutil. Liigatabelis langes Eagles kolmandaks.

Ukrainas käis viletsalt Lvovi Karpatõ käsi, kes kaotas võõrsil 1:5 Donetski Šahtarile. Sergei Zenjov pääses väljakule 72. minutil, kui seis oli 1:3. Karpatõ jätkab neljandana.

Ats Purje sekkus Turu Interi 3:1 võidumängus FC Lahti üle 46. minutil ning teenis 90. minutil kollase kaardi. FF Jaro viigistas 1:1 HJK-ga. Vitali Teleš sai mänguaega 90 minutit, Urmas Rooba pääses platsile 84. minutil.

Shanghai Shenhua viigistas Hiina tugevaimas seltskonnas 1:1 Hangzhou Luchengiga ning tõusis kuuendaks. Rootsi 1. divisjonis kaotas Jönköpingsi Södra (Kristen Viikmäe välja 73) Norrköpingile.