21

09.2009

19:32

Koondislaste nädalavahetus välisliigades

Sergei Pareiko tegi Tomski Tomi puurisuul nullimängu ning aitas oma koduklubi 0:0 viigile Venemaa meistrisarja liidermeeskonna Kaasani Rubini vastu.

Norra meistriliigas aitas Joel Lindpere resultatiivse sööduga Tromsø 1:0 võidule Molde üle. Terve kohtumise kaasa teinud Lindpere teenis 90. minutil kollase kaardi. Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub sisse 90. minutil) viigistas võõrsil 2:2 Lillestrømiga, Raio Piiroja ei suutnud Fredrikstadi päästa 1:4 alistumises Strømsgodsetile. Stavangeri Viking (Artur Kotenko kaasa ei teinud) viigistas võõrsil 1:1 Kristiansandi Startiga.

Liigatabelis asub Viking 7. (33 punkti), Tromsø 8. (32), Bodø/Glimt 14. (26) ja Fredrikstad 15. (25) kohal. Peaks hooaeg praegu lõppema, tuleks Bodøl pidada üleminekumänge ning Fredrikstad kukuks välja.

Norra esiliigas viigistas Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev 90) 1:1 Brynega ning jätkab esikohal. Ühe kohtumise vähem pidanud lähim konkurent Kongsvinger jääb kolme silma kaugusele.

Ragnar Klavan ei kuulunud Ronald Koemani valikusse, kui AZ Alkmaar kaotas kodustaadionil NEC Nijmegenile 0:1. Liigatabelis kukkus AZ 12 punktiga 6. kohale. Hollandi esiliiga liider Deventeri Go Ahead Eagles jäi võõrsil 0:1 alla FC Zwollele, Sander Post pääses väljakule 76. minutil.

Konstantin Vassiljevi tööandja Sloveena tippliigas Lendava Nafta alistus võõrsil 1:3 Luka Koperile ning kukkus kümne meeskonna konkurentsis üheksandaks. Vassiljev koosseisu ei kuulunud.

Györi ETO (Tarmo Kink ei mänginud) viigistas Ungari meistriliigas 1:1 Zalaegerszegi TE-ga ning on kuuendal kohal. Ascoli (Enar Jääger ei mänginud) võitis Itaalia Serie B-s Bresciat 2:0 ning tõusis teiseks.

Venemaa 1. divisjonis alistas Vladivostoki Lutš-Energia võõrsil 2:1 Kaliningradi Baltiga. Vladimir Voskoboinikov pääses väljakule 87. minutil. Ukraina tugevaimas seltskonnas alistus Lvovi Karpatõ (Sergei Zenjov sisse 70) Dnipropetrovski Dniprole 0:3, kuid püsib kaotusele vaatamata kolmandal kohal.

Shanghai Shenhua ajas läbi Andres Operita, kui oli parem 4:0 Tianjin Tedast. Liigatabelis asub Shanghai meeskond seitsmendal real. Kaimar Saag ei kuulunud Silkeborgi koosseisu, kui viimane sai Taanis 1:0 jagu Aalborgist. Sønderjyske (Andrei Sidorenkov 90) alistus kodus 2:4 Brøndby. Silkeborg on 13 punktiga 7., Sønderjyske 8 punktiga 9. kohal.

Soomes võitsid mõlemad Eesti koondislaste klubid. FC Inter (Ats Purje sisse 75) võitis 3:0 JJK-d, FF Jaro (Urmas Rooba, Vitali Teleš 90) sai 1:0 jagu TPS-ist. Interile annab 36 punkti 6. koha, Jaro on 28. silmaga 9. real.

Rootsi esiliigas pidi Jonköpings Södra IF (Kristen Viikmäe kaasa ei teinud) tunnistama kodus Ljungskile SK 5:3 paremust. Södra on 16 meeskonna konkurentsis 11. real ning üleminekumängudest lahutab meeskonda vaid kaks punkti.