08

03.2010

13:47

Koondislaste nädal võõrsil: Vassiljevilt värav, Oper algkoosseisus

Eesti jalgpalluritest jõudis möödunud nädalavahetusel tabamuseni Konstantin Vassiljev, saates palli väravasse karistuslöögist. Andres Oper pääses ADO Den Haagi eest Hollandis esmkordselt algkoosseisu.

Oper kuulus Hollandi kõrgliigas esmakordselt ADO Den Haagi algkoosseisu, kui kodus mängiti 1:1 viiki Aarnhemi Vitessega. Oper vahetati puhkama 73. minutil. Ragnar Klavani koduklubi AZ Alkmaar sai 4:1 jagu Heerenveenist, kuid vigastust raviv viljandlane koosseisu ei kuulunud. 26 vooru järel on AZ 42 punktiga viies, Den Haag 23 silmaga 16. ehk esimesel väljalangemistsooni positsioonil. Püsimajäämise kindlustav 15. pügal on aga vaid punkti kaugusel.

Astme võrra madalamal kaotas Deventeri Go Ahead Eagles (Sander Post sisse 89. minutil) FC Dordrechtile kodus 1:2, kuid jätkab sellele vaatamata teisel kohal.

Konstantin Vassiljev lõi Nafta kasuks värava, keerutades sisse karistuslöögi. Foto: Egon Tintse

Sergei Zenjov sekkus Lvivi Karpatõ 2:0 võidumängus Luganski Zarja üle 83. minutil, kui mõlemad väravad olid juba löödud. Karpaadid on hetkel 30 punktiga kuuendad, võrdsete punktide juures Harkovi Metallisti ja Donetski Metallurgiga, kes on vastavalt neljandal ja viiendal real.

Talvepausilt naasis Taani meistriliiga, kus Kaimar Saagi (sisse 74. minutil) Silkeborg alistas võõrsil HB Køge 4:1 ning Andrei Sidorenkovi (sisse 82. minutil) SønderjyskE viigistas 1:0 eduseisust Brøndbyga 1:1. Silkeborg on 19 vooru järel 32 punktiga neljas, SønderjyskE 23 silmaga üheksas.

Vassiljev panustas Sloveenia kõrgliigas Lendava Nafta 3:1 võidumängu Ljubljana Interblocki üle iluväravaga, viies Nafta karistuslöögist 1:0 juhtima. 24 vooru järel on Nafta 38 punktiga kolmas.

Inglismaa esiliigas võitis Derby County 2:0 Watfordi ning Sheffield United kaotas 0:1 Crystal Palace'ile. Ei Henrik Ojamaa ega Mihkel Aksalu kuulunud oma meeskonna koosseisu. Sheffield on 34 vooru järel 48 punktiga üheksas, Derby on 42 silmaga 14. kohal.

Tarmo Kink (90 minutit) ja Györi ETO viigistasid Ungari kõrgliigas 1:1 SC Vasasiga. Nyíregyháza Spartacus (Martin Hurt vigastatud) sai sama tulemuse Paksi SE vastu. ETO on 17 vooru järel 30 punktiga kolmas, Spartacus 14 silmaga 15. ehk eelviimasel kohal.

AE Larissa (Sander Puri koosseisu ei kuulunud) sai väärt võidu, kui oli 1:0 üle Ateena AEKst. Larissa on 25 vooru järel 17 punktiga 12. kohal, kaks kohta ja kolm punkti kõrgemal väljalangemistsoonist.

Ploiesti Astra kaotas Rumeenia tugevaimas seltskonnas endast tagapool asuvale Bistrita Gloriale 1:3. Vitali Gussev pääses väljakule 81. minutil. Astra on 18 meeskonna konkurentsis 24 silmaga 11. kohal.

Serie B klubist Ascoli lahkumise järel lepinuta olnud kaitsja Enar Jääger lõi reedel käed Norra klubiga Aalesund, kelle ridadesse kuulus 2007. aasta sügisest mullu suveni. Mullune karikavõitja Aalesund kaotas pühapäeval mängitud hooaja-eelse n-ö superfinaali mulluse meistri Trondheimi Rosenborgi vastu 1:3. Jääger jälgis mängu pingilt.