23

11.2009

06:42

Koondislaste nädal võõrsil: Vassiljev ja Sidorenkov täpsed

Eesti jalgpallikoondise asekapten Konstantin Vassiljev aitas Sloveenia kõrgliigas Lendava Nafta 3:1 võidule liidermeeskond Koperi Luka üle, viies oma meeskonna 67. minutil 2:0 juhtima.

18 vooru järel on Nafta 10 klubi konkurentsis 22 punktiga 7. kohal, jäädes pügala võrra kõrgemal paiknevast Domžalest vaid punkti kaugusele.

Taani tugevaimas seltskonnas alistas Andrei Sidorenkovi (pildil) tööandja SønderjyskE võõrsil 2:1 Kaimar Saagi leivaisa Silkeborg IF-i. Sidorenkov tegi kaasa terve kohtumise, lõi 48. minutil viigivärava ja teenis 81. minutil kollase kaardi. Saag pääses väljakule 77. minutil.

Liigatabelis on Silkeborg 16 kohtumise järel 23 punktiga kuuendal ja Sønderjysk 18 silmaga kümnendal real.

Tomski Tom alistas kodus 2:1 Rostovi äärse Doni ja kerkis voor enne hooaja lõppu 38 silmaga 9. reale. Sergei Pareiko tegi kaasa terve kohtumise.

Hollandis teenis 4:2 võidu AZ Alkmaar, kes sai jagu Kerkrade Rodast. Ragnar Klavan istus terve kohtumise pingil. Võit tõstis AZ-i 18-liikmelises Hollandi kõrgliigas 22 punktiga 6. kohale.

Sander Posti meeskond Deventeri Go Ahead Eagles teenis Hollandi esiliigas viienda järjestikuse võidu purustades Maastrichti MVV 4:0. Post koosseisu ei kuulunud. Eagles on 17 kohtumise järel 39 punktiga esimene, lähim jälitaja Cambuur kaotab vaid ühe silmaga.

Bakuu Neftši alistas Aserbaidžaani meistrisarjas kodus 2:1 liidri Bakuu Interi ja jätkab 11 vooru järel 19 silmaga viiendal positsioonil, kus juures esikolmikul on 23 ja neljanda koha meeskonnal 20 silma. Dmitri Kruglov ja Taavi Rähn viibisid väljakul 90 minutit, Andrei Stepanov koosseisu ei kuulunud.

Lvovi Karpatõi alistas Ukrainas võõrsil 2:1 Krivi Rihi Krivbasi. Sergei Zenjov jälgis kohtumist pingilt. 13 kohtumise järel on Karpatõ 20 silmaga 7. positsioonil.

Enar Jääger mängis Serie B-s Ascoli eest terve kohtumise, kuid ei suutnud oma meeskonda päästa 1:3 kaotusest Anconale. Senisest 15 mängust vaid 15 silma kogunud Ascoli on 22 klubi seas 17. real ehk kõige napimalt väljalangemistsoonist kõrgemal.

Tarmo Kink
ei kuulunud Györi ETO koosseisu, kui võõrsil mängiti 0:0 viiki liidri Fehérváriga. ETO on 26 silmaga kolmas, edestades võrdsete punktide juures Zalaegerszegi TE-d.