07

12.2009

08:43

Koondislaste nädal võõrsil: Taani liiga läks puhkusele

Bakuu Neftši alistas Aserbaidžaanis võõrsil 3:2 Tovuzi Turani. Taavi Rähn ja Dmitri Kruglov tegid kaasa kõik 90 minutit. 13 vooru järel on Neftši 23 punktiga neljas, jäädes liiderduost Bakuu Interist ja FK Qarabagist nelja punkti kaugusele.

Andrei Sidorenkov (90) aitas Taani meistrisarjas Sønderjyske 2:0 võidule Aalborgi üle, Silkeborg (Kaimar Saag pingil) alistas 3:0 Brøndby. Taanis siirdutakse nüüd talvepuhkusele, millelt naastakse 7. märtsil.

Sügisringi 18 kohtumisest teenis Silkeborg 29 punkti, millega asub 4. kohal. Sønderjyske on 22 silmaga 9. real.

Konstantin Vassiljev teenis Lendava Naftaga neljanda võidu järjest, alistades võõrsil NK Maribori. Eesti koondislane tegi kaasa kõik 90 minutit. 21 vooru järel on Nafta 31 punktiga viies. Teisel kohal olevast Mariborist lahutab neid üks punkt.

Hollandi kõrgliigas pääses Ragnar Klavan AZ Alkmaari eest teiseks poolajaks väljakule, kuid ei suutnud oma meeskonda päästa 1:2 kaotusest Arnhemi Vitessele. 16 voorust 25 punkti teeninud AZi juhtkonnale aga oli läinud nädalavahetuse kaotus viimane piisk, mille tagajärjel vallandati senine peatreener Ronald Koeman.

Sander Post ei osalenud Deventeri Go Ahead Eaglesi 0:0 viigiga lõppenud kohtumises Cambuuri vastu. Liigatabelis kukkus Eagles 43 silmaga teiseks, liidril De Graafschapil on 44 punkti.

Ascoli langes Serie B-s väljalangemistsooni, kui koduväljakul jäädi 1:3 alla Regginale. Enar Jääger kaasa ei teinud. Kohtumine ise kuulub aga eriskummaliste sekka, sest 14. minutil viis Vincenzo Sommese Ascoli juhtima vaatamata sellele, et Reggina kaitsja Carlos Valdez vigastatuna murul lebas. Arvulisse ülekaalu jäänud Ascoli sõna otseses mõttes lubas varsti pärast seda vastastel viigistada, vaadates rahulikult, kuidas Biagio Pagano palli tühja väravasse toimetas.

Liigatabelis langes viimasest viiest kohtumisest neli kaotanud Ascoli 15 punktiga 20. kohale ehk väljalangemistsooni.

Sergei Zenjov istus pingil, kui Lvovi Karpatõ sai Ukraina meistriliigas kodus 1:0 jagu Poltava Vorsklast. 15 vooru järel on Karpatõ 24 punktiga seitsmes.