15

02.2010

07:43

Koondislaste nädal võõrsil: Oper Den Haagi eest väljakul

Eesti rahvuskoondise kõigi aegade edukaim väravakütt Andres Oper (pildil) pääses taas väljakule Hollandi kõrgliigas, kui sekkus ADO Den Haagi 3:0 võidumängus Willem II vastu vahetusest 70. minutil.

AZ Alkmaar sai 2:0 jagu Operi endisest koduklubist Kerkrade Rodast, kuid Ragnar Klavan AZi eest platsile ei pääsenud. AZ on 23 vooru järel 35 punktiga kuuendal, Den Haag 21 silmaga 16. kohal.

Mihkel Aksalu kuulus teisipäeval esimest korda Sheffield Unitedi koosseisu, kui jälgis pingilt 1:2 kaotust Preston North Endile. Laupäeval alistas United kodus 2:0 Bristol City. Sheffield on Inglismaa esiliigas 31 kohtumise järel 45 punktiga seitsmes.

Uniao de Leiria viigistas Portugalis 3:3 Vitoria Setubaliga. 62. minutil vahetusest sekkunud Vjatšeslav Zahovaiko teenis kohe kollase kaardi, kuna jooksis väljakule enne kohtuniku luba. Leiria on 20 kohtumise järel 27 silmaga viies.

AE Larissa sai võidu juurde, kui oli võõrsil parem Xanthist. Sander Puri väljakule ei pääsenud. 22 kohtumise järel on Larissa 24 punktiga 13. kohal ehk pügala võrra kõrgemal väljalangemistsooni esimesest kohast.

Aserbaidžaanis alistas Bakuu Neftši (Taavi Rähn, Dmitri Kruglov, Vladimir Voskoboinikov 90) laupäeval võõrsil 1:0 Yevlaxi Karvani ning Länkärani Khazar (Tihhon Šišov 90) viigistas 0:0 Agdami Karabahhiga. Teisipäeval viigistas Neftši (Rähn, Kruglov, Voskoboinikov 90) 1:1 FK Bakuuga ja Khazar (Šišov 90) alistas 2:1 Zaqatala Simurqi.

Kaks vooru enne Aserbaidžaani meistrisarja põhiturniiri lõppu on Karabahh 40 punktiga teine ning Neftši 34 punktiga viies. Kohamängudele pääsemiseks tuleb lõpetada esikuuikus.