02

11.2009

16:49

Koondislaste nädal võõrsil oli väravate rohke

Konstantin Vassiljev viis Lendava Nafta Domžale vastu 2:1 juhtima, kuid lõpuks tuli leppida 2:2 viigiga. Sellest hoolimata kerkis Nafta seitsmendaks, jäädes pügala võrra kõrgemal asuvast Domžalest punkti kaugusele.

Ats Purje
aitas Turu Interi Soome karikavõitjaks, kui mullune meister sai Tampere Unitedist jagu 2:1. Purje sekkus 79. minutil.

Ragnar Klavan
pääses Hollandi meistriliigas AZ Alkmaari 1:0 võidumängus Gronigeni vastu väljakule 87. minutil. AZ on pärast 12 vooru 18 silmaga seitsmes. Kesknädalases karikavõistluste 1/16-finaali matšis SV Spakenburgi vastu tegi Klavan kaasa seisul 2:2 lõppenud normaalaja ning ka 5:2 võidu toonud lisaaja.

Astme võrra madalamal mängivas Deventeri Go Ahead Eaglesis jätkab väravasoonel Sander Post, kes kolmapäeval 4:2 võiduga lõppenud karikamängus Emmeni üle lõi ühe ja laupäeval 6:2 võidu toonud liigakohtumises kaks tabamust. 14 vooru järel on Eagles 30 silmaga kolmas, liider Cambuurist kahe punkti kaugusel.

Sergei Zenjov sahistas Kiievi Dinamo väravavõrku, viies Lvovi Karpatõ juba 6. minutil juhtima.  Lõpuvile kõlades särasid tablool aga viiginumbrid 1:1. Zenjov vahetati pingile 66. minutil. Karpaadid on 12 kohtumise järel 17 punktiga seitsmendal kohal.

Norra meistriliiga lõpetas Eesti mängijate klubidest parimal kohal Tromsø, kes vaatamata viimase vooru 0:1 kaotusele Stavangeri Vikingile (Joel Lindpere sisse 70, Artur Kotenko kaasa ei teinud) sai 40 punktiga kuuenda koha. Stavangeri Viking oli 10. (38 punkti), üleminekumängudel koha eest tippseltskonnas võitlev Fredrikstad 14. (34) ning järgmiseks aastaks 1. divisjoni kukkuv Bodø/Glimt 15. (30).

Fredrikstad alistas viimases mängus Oslo Lyni 5:0 (Raio Piiroja kaasa ei teinud) ning Bodø/Glimt viigistas Odd Grenlandiga 1:1 (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub 90).

Aleksandr Dmitrijevi tööandja Hønefoss viigistas Norra 1. divisjonis Sogndaliga 0:0 ning kindlustas tulevaks aastaks koha tugevaimas seltskonnas. Et Haugesund suutis oma vastast võita, tuli Hønefossil leppida teise kohaga.

Sergei Pareiko ei suutnud Tomski Tomi päästa 1:3 allajäämisest Moskva Lokomotiivile vastu ning jätkab kolm vooru enne Venemaa superliiga talvepuhkusele minekut 32 punktiga 11. kohal.

Tarmo Kink tegi Györi ETO 0:0 viigiga lõppenud vastasseisus Budapesti MTK vastu kaasa terve kohtumise. ETO langes neljandaks. Kolmapäevases karikakohtumises Kaposvariga panustas Kink oma meeskonna 2:0 võitu ühe tabamusega.

Silkeborg (Kaimar Saag sisse 89) sai Taanis 2:0 jagu Randers FC-st, Sønderjyske (Andrei Sidorenkov välja 58) viigistas 0:0 HB Køgega. Silkeborg on 14 vooru järel 23 silmaga viies, Sønderjyske on 15 punktiga kaheksas. Karikavõistlusel purustas Sønderjyske aga 5:0 FC Københavni ning Silkeborg 3:1 Viborgi.

Andres Operi tööandja Šanghai Šenhua lõpetas Hiina meistriliiga neljandal kohal, viimases voorus alistati 3:1 Changša Ginde.

Ascoli särgis Serie B kohtumises Grosseto vastu põhikoosseisus alustanud Enar Jäägeri panusest jäi oma meeskonna võidule abistamiseks väheks ning vastu tuli võtta 1:2 kaotus. Jääger vahetati pingile 82. minutil, Ascoli on 14 punktiga 15. kohal.

Eesti koondislaste tulemuslikkuse eest hoolitses kaugel Aserbaidžaanis ka Dmitri Kruglov, kelle tabamusest võitis Bakuu Neftchi 1:0 Yevlaki FK Karavani. Kruglov ja Taavi Rähn tegid kaasa terve kohtumise. Neftchi on 9 kohtumise järel 15 silmaga neljas, liidriduost viie silma kaugusel. Vladimir Voskoboinikovi klubi Vladivostoki Lutš-Energia kaotas Venemaa esiliigas 0:2 Tšelnõ Kamazile.