29

03.2010

07:39

Koondislaste nädal võõrsil: Lindpere, Puri, Kink täpsed

Eesti mängijatele oli möödunud nädalavahetus tulemuslik, kui tabamuseni jõudsid nii Joel Lindpere, Sander Puri kui Tarmo Kink (pildil).

Joel Lindpere lõi New York Red Bullsi hooaja avamängus Chicago Fire'i vastu ainsa värava, tuues kodupubliku ees 1:0 võidu. Pärast avavooru on Red Bulls kaheksaliikmelises Idakonverentsis kolmas, põhihooaja lõpuks tuleb jõuda kahe parema sekka, et tagada koht finaalseerias.

AE Larissa eest Thessaloniki PAOKi vastu 68. minutil väljakule pääsenud Sander Puri tõusis oma meeskonna kangelaseks, kui lõi 90. minutil 2:1 võidu toonud tabamuse. Kaks vooru enne hooja lõppu on Larissa 34 punktiga kümnes, väljalangemistsoonist viie silma kaugusel.

Väravani jõudis ka Tarmo Kink, kes Györi ETO 1:1 viigimängus Pápa vastu viis oma meeskonna 1:0 ette. Kink tegi kaasa terve kohtumise. Martin Hurt ei kuulunud jällegi Nyíregyháza Spartacuse koosseisu, kui võõrsil alistuti 0:4 MTK Hungariale. 20 vooru järel on Györi 37 punktiga kolmas ja Spartacus 18 silmaga eelviimasel, 15. tabelireal.

Hollandi kõrgliigas sai AZ Alkmaar 59. minutil vahetusest sekkunud Ragnar Klavani abiga 3:2 jagu Almelo Heraclesest, Andres Oper pääses ADO Den Haagi 0:3 kaotusega päädinud matšis NAC Breda vastu väljakule 63. minutil. Viimased viis kohtumist võitnud AZ on 29 kohtumise järel 51 silmaga viies, ühe punkti kaugusel Rotterdami Feyenoordist. Den Haag on endiselt tagantpoolt kolmas ehk 16nes.

Astme võrra madalamal pidi Deventeri Go Ahead Eagles kodus tunnistama FC Emmeni 2:0 paremust. Algkoosseisus alustanud Sander Post vahetati puhkama poolajal. Kaotus tähendas Deventerile kolmandaks langemist.

Sergei Pareiko lasi kohtumises Samaara Krõlja Sovetovi vastu selja taha kaks palli ja teenis 90. minutil kollase kaardi, kuid Tomski Tom võttis sellest hoolimata 3:2 võidu, tõustes kome vooru järel 6 punktiga viiendaks.

Lendava Nafta alistas Sloveenias 90 minutit mänginud Konstantin Vassiljevi toel 2:0 Velenje Rudari, kindlustades oma kolmandat kohta. 27 vooru järel on Naftal 41, lähimal jälitajal HIT Gorical 37 punkti. Teisel real paiknev NK Maribor jääb aga 8 punkti kaugusele.

Ukrainas viimasest viiest kohtumisest neli võitnud Lvivi Karpatõ pani pühapäeval tulemusega 1:0 oma paremuse maksma Dnipropetrovski Dnipro üle. Algkoosseisus alustanud Sergei Zenjov vahetati puhkama 72. minutil. Karpatõ on 21 mängu järel 37 punktiga viies, olles kohtumise vähem pidanuna Dniprost kahe silma kaugusel.

Silkeborg sai Taanis möödunud nädalal võidu ja kaotuse, kui pühapäeval alistas viimasel kohal asuva HB Køge 3:0 ja kolmapäeval kaotas 0:1 Aalborgile. Kaimar Saag kummaski kohtumises ei osalenud. SønderjyskE teenis neljapäeval 0:0 viigist punkti Midtjyllandilt ja kaotas 1:3 Brøndbyle. Andrei Sidorenkov tegi mõlema kohtumise kaasa algusest lõpuni.

Pärast 23 vooru püsib Silkeborg 38 punktiga kolmandal, SønderjyskE 25 silmaga kümnendal kohal.

União de Leiria kirjutas oma kontole juurde kolm punkti, kui alistas Paços de Ferreira, kellest möödus ka tabelis. Leiria on pärast 24 kohtumist 33 punktiga kuues. Vjatšeslav Zahovaiko koosseisu ei kuulunud.

Sheffield United viigistas Inglismaa esiliigas kolmapäeval 1:1 Cardiff Cityga ning kaotas pühapäeval 0:1 Scunthorpe Unitedile. Mihkel Aksalu kummaski mängus koosseisu ei kuulunud. Küll mängis Aksalu reservide eest, kui 0:3 alistuti Derby Countyle, kelle eest pääses 72. minutil väljakule Henrik Ojamaa.

Kuus vooru enne esiliiga lõppu on Sheffield 54 silmaga kümnes, Derby 48 punktiga 17. kohal.

Norras ei pääsenud möödunud nädalavahetusel väljakule ükski Eesti mängija. Aleksandr Dmitrijevi Hønefoss kaotas võõrsil 0:6 Lillestrømile, Artur Kotenko Stavangeri Viking alistus samuti võõrsil 1:2 Strømsgodsetile ning Enar Jäägeri Aalesund viigistas kodus 2:2 Stabækiga. Kolme vooru järel on 7 punkti kogunud Aalesund liider, Viking 3 silmaga kümnes ja seni punktita Hønefoss viimane.

Azeraidžaani meistrisarja kuue tugevama turniiril leppisid Lenkorani Hazar ja Bakuu Neftši väravateta viiki. Nii Tihhon Šišov Hazari kui Dmitri Kruglov Neftši eest tegid kaasa kõik 90 minutit. Taavi Rähn istus Neftši pingil, Vladimir Voskoboinikov koosseisu ei kuulunud.

Kolme kohtumise järel on Hazar 19 punktiga teine ja Neftši 16 punktiga kolmas, kuid ka kahel järgmisel meeskonnal on 16 silma. Liider on Bakuu Inter 22 punktiga.

Rumeenias kaotas Ploiesti Astra võõrsil 1:2 viimasel kohal olevale Alba Iulia Unireale. Vitali Gussev sekkus 78. minutil vahetusest. Astra hoiab 11. positsiooni.

Daniil Ratnikov sai mänguaega Varna Cherno More eest, sekkudes neljapäevases 0:0 viigimängus Beroe vastu 77. ja pühapäevases 0:1 kaotusega lõppenud kohtumises Perniki Minyori vastu 60. minutil. Cherno More on 21 vooru järel 33 silmaga seitsmes.