24

08.2009

17:50

Koondislaste nädal võõrsil: Lindpere lõi värava

Joel Lindpere oli koos oma koduklubi Tromsöga Euroopa Liiga play-off kohtumises lähedal Athletic Bilbao üllatamisele. Kuigi norrakad asusid mängu juhtima, suutsid baskid seisu viigistada. 68. minutil täpne olnud Lindpere viis Tromsö taas juhtima, kuid Athleticul õnnestus veel kaks väravat lüüa, ent kaks võõrsilväravat annavad Tromsöle hea aluse kordusmänguks. Lindpere alustas põhikoosseisus ning vahetati pingile kolmandal lisaminutil.

Lisaks napile allajäämisele eurosarjas tuli Tromsöl nädalavahetusel ka koduses Norra meistriliigas Odd Grenlandi vastu 0:1 kaotus vastu võtta. Pingilt alustanud Lindpere sekkus mängu teisel poolajal. Pavel Londaku ja Alo Bärengrubi koduklubi Bodö/Glimt alistas samas aga Artur Kotenko tööandja Stavangeri Vikingi 2:0, Londak sai kirja täismängu, Bärengrub ja Kotenko platsile ei pääsenud. Raio Piiroja lõi küll taas Fredrikstadi eest värava, ent 1:4 kaotusest Trondheimi Rosenborgi vastu see tabelis 13. kohal asuvat Eesti koondise kapteni koduklubi ei päästnud.

Rootsi esiliigas veetis Kristen Viikmäe väljakul 90 minutit ning aitas Jönköpings Södral kaotusseisust alistada 2:1 Vasalunds IF-i. Vladimir Voskoboinikovi leivaisa Syrianska võitis samas liigas Ljungskit 2:0. Eesti koondise ründaja sekkus mängu 79. minutil.

Taani meistriliigas Silkeborg IF-i ridades palliv Kaimar Saag sekkus 83. minutil vahetusest liidermeeskond AGF Aarhuse vastu mängu, kuid ei suutnud oma tööandjat võidule aidata. Matš lõppes 2:2 viigilise tulemusega.

Soome eestlastel ei olnud just kõige edukam nädalavahetus – 11. kohta hoidev FF Jaro mängis väravateta viiki MyPa-ga, kuid ei Vitali Teleš ega Urmas Rooba platsile ei pääsenud. Valkeakoski Haka vastu Turu Interi eest algkoosseisus alustanud Ats Purje vahetati aga juba 24. minutil vigastuse tõttu pingile ning tema tööandja mängis välja 2:2 viigilise tulemuse.

Suvise üleminekuperioodi vältel Itaaliasse Ascoli ridadesse pallima siirdunud Enar Jääger tegi Serie B avavoorus kaasa kogu kohtumise, teenis kollase kaardi ning aitas oma meeskonna 1:1 viigile Gallipoli vastu. Teise eestlasena välismaal tegi nädalavahetusel debüüdi keskkaitsja Andrei Stepanov, kes koos Dmitri Krugloviga aitasid Bakuu Neftši 2:0 võidule Turani üle ning kergitasid meeskonna Aserbaidžaani kõrgliiga liidriks. Taavi Rähn sel korral väljakule ei pääsenud.

Hollandi esiliigas palliv Sander Post Go Ahead Eaglesi võidumängus De Graafschapi vastu platsile ei pääsenud. Liiga liidriks tõusnud Go Ahead võitis mängu 1:0. Vahetusmeestepingilt sekkunud Andres Operil ei õnnestunud oma tööandja Shanghai Shenhua kasuks väravat lüüa ning nii tuli üheksandal kohal paikneval Shenhual vastu võtta 0:1 kaotus liiga liidriks tõusnud Shandong Lunengilt.

Hollandi Eredivises oli võidukas Ragnar Klavani tööandja AZ Alkmaar, kes alistas võõrsil SC Heerenveeni 2:0. Eestlane jälgis kogu mängu vahetusmängijate pingilt.

Heas hoos oleva Sergei Pareiko tööandja Tomski Tom sai üllatuskaotuse Naltšiki Spartakilt. 90 minutit mänguaega teeninud Eesti koondise puurivaht pidi võrgust võtma koguni kolm palli. Kaotusega pidi leppima ka Konstantin Vassiljevi tööandja Lendava Nafta, kaotades Interblockile 0:1. Koondise poolkaitsja sai kirja täismängu.