22

03.2010

07:54

Koondislaste nädal võõrsil: Klavan väljakul, Zenjovilt ja Lindperelt värav

Piiritaga mängivatest Eesti jalgpalluritest oli möödunud nädalavahetus oluline Ragnar Klavani jaoks, kes pärast mitmekuust pausi pääses taas AZ Alkmaari eest väljakule. Sergei Zenjov lõi Lvovi Karpatõ eest liigamängus värava, täpne oli ka New York Red Bullsi uue staadioni avakohtumises Joel Lindpere.

Klavan (pildil) pääses AZ Alkmaari eest väljakule, kui sekkus Hollandi meistrisarja kohtumises Rotterdami Sparta vastu 85. minutil. AZ võitis 1:0. ADO Den Haag mängis 0:0 viiki VVV Venloga. Algkoosseisus alustanud Andres Oper vahetati välja 69. minutil.

AZ on 28 kohtumise järel 48 punktiga viies, Den Haag 24 silmaga väljalangemistsoonis 16. pügalal. Kaks astet kõrgemal olev Sparta jääb aga vaid punkti kaugusele.

Hollandi esiliigas tegi Sander Post kaasa kõik 90 minutit, aidates Deventeri Go Ahead Eagelsi sellega 1:0 võidusadamasse Helmond Sporti üle. Eagles jätkab teisel kohal, olles senisest 31 voorust teeninud 59 silma. Liider De Graafschap on 10 punkti kaugusel.

Sheffield United viigistas Inglismaa esiliigas 1:1 lähima rivaali Doncaster Roversiga. Mihkel Aksalu koosseisu ei kuulunud. Teisipäeval alistati kodus 3:0 Blackpool. United on 38 voorust kogutud 53 silmaga seitsmes.

Zenjov lõi Lvovi Karpatõ 3:1 võidumängus Kiievi Oboloni vastu 11. minutil esimese värava. 82. minutil vahetati Zenjov välja. 20 vooru järel on karpaadid 34 punktiga viiendad.

Nii Silkeborg IF kui Sønderjyske kaotasid Taanis sel nädalavahetusel 0:2, jäädes alla vastavalt FC Midtjyllandile ja FC Københavnile. Kaimar Saag vahetati väljakule 87. minutil, Andrei Sidorenkov tegi kaasa kõik 90 minutit. Silkeborg on 21 kohtumise järel 35 silmaga neljas, Sønderjyske 24 punktiga kümnes.

Ilma Sander Purita mänginud AE Larissa viigistas Kreeka superliigas võõrsil 3:3 AO Kavalaga. Kolm vooru enne hooaja lõppu on Larissa 31 punktiga kümnes, kuid tasavägises konkurentsis lahutab neid väljalangemistsoonist vaid kolm punkti.

Sloveenia meistriliiga liider Nova Gorica Luka Koper alistas kodus Konstantin Vassiljevi koduklubi Lendava Nafta 2:0. Eesti koondislane tegi kaasa kõik 90 minutit. Nafta püsib pärast 26 vooru 38 punktiga kolmandal tabelireal. Kolmapäevases karikavõistluste veerandfinaali avamängus viigistas Nafta (Vassiljev 90) 1:1 NK Interblockiga.

Györi ETO alistas Ungaris võõrsil 1:0 viimasel kohal oleva Diósgyöri VTK, Nyíregyháza Spartacus oli 2:1 parem Kaposvári Rákóczit. ETO algkoosseisus alustanud Tarmo Kink vahetati välja 41. minutil, Martin Hurt Spartacuse koosseisu ei kuulunud. Györi on 19 kohtumisest teenitud 36 punktiga kolmas, Spartacus 18 silmaga 15. kohal ehk eelviimane. 11. kohal olevast Vasasist lahutab Spartacust kolm puntki.

Norra tugevaimas seltskonnas alistas Aalesund võõral väljakul 2:0 Hønefossi. Aalesundi eest pääses Enar Jääger väljakule 83. minutil, 61. minutil kollase kaardi teeninud Hønefossi Aleksandr Dmitrijev võeti puhkama 70. minutil. Stavangeri Viking jäi kodus 0:2 alla Oslo Vålerengale, Artur Kotenko vahetati Vikingi eest väljakule teiseks poolajaks.

Kahe vooru järel on Aalesund 6 punktiga ainuliider, Viking 3 punktiga viies ning seni punktita jätkav Hønefoss viimane.

Azerbaidžaani meistrisarja kuue parema turniiril alistas Bakuu Neftši kodus 1:0 FK Bakuu. Eesti koondislastest mängis ainult Dmitri Kruglov, kes teenis 71. minutil kollase kaardi. Taavi Rähn oli pingil ja Vladimir Voskoboinikov koosseisu ei kuulunud. Lenkorani Hazar kaotas liidrite heitluses 0:1 Bakuu Interile. Tihhon Šišov sai kirja 90 minutit, teenides 4. minutil kollase kaardi, samal minutil lõi Inter penaltist ka värava.

Kolmapäevastes karikavõistluste veerandfinaalides alistas Hazar (Šišov 90) 1:0 Agdami Karabahhi ja pääses koondtulemusega 2:2 edasi, Neftši (Rähn 90, Vladimir Voskoboinikov välja 46. minutil) kaotas kordusmängu Interile 1:2 ja kokkuvõttes 1:5.

Ploiesti Astra (Vitali Gussev pingil) alistas möödunud neljapäeval 1:0 Bukaresti Rapidi ning on nüüd 28 punktiga kümnes.

Joel Lindpere kirjutas end New York Red Bullsi ajalukku, kui lõi klubi uue staadioni avamängus Brasiilia klubi FC Santos vastu avavärava. Videot vaata siit: http://www.youtube.com/watch?v=4Xd5cbO4rl0