01

02.2010

08:06

Koondislaste nädal võõrsil: Klavan AZi algkoosseisus

Hollandi jalgpalli kõrgliigas sai Ragnar Klavan (pildil) AZ Alkmaari eest kirja täismängu, kui koduväljakul jäädi 0:1 alla FC Gronigenile.

Hiljuti ADO Den Haagiga lepingu sõlminud Andres Oper ei saanud pisivigastuse tõttu oma meeskonda aidata, kui esimest korda pärast 12. septembrit saadi võit. Den Haag oli 2:1 üle Heerenveenist. Liigatabelis asub AZ 20 vooru järel 28 silmaga 8., Den Haag 18 punktiga 17. kohal.

Sander Puri pääses AE Larissa eest väljakule 73. minutil, kui võõrsil alistuti 0:2 PAS Gianniale. Kaotus langetas Larissa 16 meeskonna konkurentsis 14. kohale ehk väljalangemistsooni.

Vjatšeslav Zahovaiko
pääses Portugali meistrisarjas esmakordselt väljakule laupäeval, kui U.D. Leiria 2:0 võiduga päädinud kohtumises Olhanense vastu vahetati ründaja platsile 90. minutil. Leiria on 17 vooru järel 26 punktiga viies.

Mitmed talvepuhkust pidavad eestlaste klubid katsusid vormi treeningkohtumistes. Silkeborg (Kaimar Saag sisse 46) viigistas 2:2 Thisted FCga, Stavangeri Viking (Artur Kotenko 90) alistas 4:1 Sandnes Ulfi ja Györi ETO oli Tarmo Kingi väravast 1:0 parem Vac-Ujbudast. Ungaris jätkatakse hooajaga 20. veebruaril ja Taanis 7. märtsil. Norra meistriliiga stardib 14. märtsil.

Möödunud nädala sisse jäi ka mitu lepingu-uudist. Neist enim kõneainet pakkus väravavaht Mihkel Aksalu siirdumine Tallinna Florast Inglismaa tugevuselt teises liigas mängiva Sheffield Unitedi ridadesse.

Viimased kolm hooaega Norra meistrisarja meeskonnas Tromsø mänginud poolkaitsja Joel Lindpere leidis tööandja teisel pool Atlandi ookeani, kui lõi käed New York Red Bullsiga. Täiendust sai ka meie esindus Aserbaidžaanis. Vladimir Voskoboinikov liitus Dmitri Kruglovi ja Taavi Rähniga Bakuu Neftšis ja Tihhon Šišov siirdus Lenkorani Hazarisse. Sealne meistriliiga taasalustab 2. veebruaril.

Suvel Itaalia Serie B-sse siirdunud kaitsja Enar Jääger on aga hetkel klubita, sest osapoolte kokkuleppel lõpetati koostöö senise tööandja Ascoli Calcioga.