02

03.2010

12:18

Koondislaste nädal võõrsil: Kink, Zenjov ja Vassiljev naasid talvepausilt

Välisliigades mängivatest eesti jalgpalluritest lõppes möödunud nädalal talvepaus Tarmo Kingi (pildil, Györi ETO), Konstantin Vassiljevi (Lendava Nafta) ning Sergei Zenjovi (Lvovi Karpatõ) jaoks. Kink ja Zenjov said kohe võidurõõmu maitsta, Vassiljev teenis Naftaga viigipunkti.

Kink ja Györi ETO naasid Ungari meistriliiga talvepuhkuselt olulise võiduga, kui võõrsil alistati 3:0 Ujpesti meeskond. Kink alustas kohtumist algkoosseisust ning vahetati välja 53. minutil. Nyíregyháza Spartacus oli samuti võõrsil 3:2 parem SC Vasasist. Vigastust raviv Martin Hurt koosseisu ei kuulunud. Nii Györil kui Ujpestil on 29 punkti, kuid parem väravate vahe annab kolmanda koha Györile. Nyíregyháza on 16 meeskonna konkurentsis 13 silmaga 15. kohal.

AZ Alkmaar võttis Hollandi meistrisarjas Aarnhemis 3:0 võidu sealse Vitesse üle. Ragnar Klavan koosseisu ei kuulunud. ADO Den Haag kaotas kodus 1:2 Kerkrade Rodale. Oma endise koduklubi vastu 59. minutil väljakule pääsenud Andres Oper teenis 74. minutil kollase kaardi. AZ on 25 vooru järel 39 punktiga viies, Den Haag 22 silmaga 16. real.

Astme võrra madalamal leppis Deventeri Go Ahead Eagles võõrsil 0:0 viiki Maastrichti VVga. Sander Post vahetati mängu 82. minutil. Eagles on 27 vooru järel 53 silmaga teine.

Lendava Nafta alustas hooaja teist poolt 0:0 viigiga Ljubljana Olimpija vastu. Vassiljev mängis kõik 90 minutit. Nafta on 23 kohtumise järel 35 punktiga kolmas, liider FC Koper on 11 ja teisel kohal olev Maribor 6 silma kaugusel.

Zenjov sekkus karpaatide 2:1 võidumängus Harkovi Metallisti vastu 58. minutil. Võit tõstis Lvovi meeskonna 17 vooru järel 27 punktiga kuuendaks. Euroopa Liigasse viivast viiendast postitsioonist lahutab neid kaks silma.

AE Larissa alistus võõrsil 0:2 Thessaloniki Arisele. Sander Puri pääses 16. minutil arvulisse vähemusse jäänud Larissa eest väljakule 62. minutil. Larissa langes 16 meeskonna konkurentsis 24 punktiga 14. positsioonile, mis praegu tähendaks väljalangemist.

Sheffield United sai Inglismaa esiliigas väravaterohkes kohtumises 4:3 jagu Plymouth Argylest. Mihkel Aksalu koosseisu ei kuulunud. 33 kohtumise järel asub Sheffield 48 silmaga seitsmendal kohal.

Möödunud nädalal Rumeenia kõrgliiga klubisse Ploiesti Astra siirdunud Vitali Gussev tegi debüüdi, kui aitas 67. minutil vahetusest sekkudes oma meeskonna 2:1 võidule FC Brasovi üle. Astra on 19 vooru järel 24 punktiga 11. tabelireal.