26

04.2010

10:02

Koondislaste nädal võõrsil: Kink, Piiroja ja Vosko täpsed

Eesti jalgpalluritel jäi selja taha tulemuslik nädalavahetus, kui sihile jõudsid Tarmo Kink, Raio Piiroja ning Vladimir Voskoboinikov (pildil), kes kolme peale lõid viis väravat.

Mihkel Aksalu vaatas pingilt, kuidas Sheffield United mängis Inglismaa esiliigas 2:0 üle Swansea City. Henrik Ojamaa aga ei kuulunud Derby County koosseisu, mis kaotas 1:2 Bristol Cityle. Kui pidada on veel üks kohtumine, on Sheffield 62 punktiga üheksas, Derby 53 silmaga 17. kohal.

Tarmo Kink oli kahel korral täpne, kui Györi ETO sai Ungaris 2:1 jagu Nyíregyháza Spartacusest. Viimase eest sai 90 minutit kirja Martin Hurt. Kuus vooru enne hooaja lõppu on ETO 43 punktiga kolmas, Spartacus 19 silmaga 15. ehk eelviimane. Seis on pingeline mõlema jaoks, sest Györi lähimal jälitajal Zalaegerszegil on kolm punkti vähem. Spartacusel on väljalangemistsoonist pääsemiseks vaja vähemalt nelja punkti.

Neljanda järjestikuse kaotuse pidi Taanis vastu võtma Silkeborg, kes viimati alistus 0:1 Odense BK-le. Algkoosseisus alustanud Kaimar Saag vahetati puhkama 70. minutil. Kaotas ka SønderjyskE, jäädes 1:3 alla Nordsjællandile. Andrei Sidorenkov vahetati välja 80. minutil. Kevadringi kolmandal kohal alustanud Silkeborg on 29 vooru järel 40 punktiga kaheksas, SønderjyskE 32 silmaga üheksas. Viimaseid lahutab väljalangemistsoonist vaid kaks punkti.

Vjatšeslav Zahovaiko ei pääsenud väljakule, kui UD Leiria viigistas Portugalis 1:1 Lissaboni Sportinguga. Leiria on kaks vooru enne hooaja lõppu 35 punktiga kaheksas.

Sergei Pareiko pidi Venemaa kõrgliigas enda selja tagant välja võtma kaks palli, kui Tomski Tom kaotas 1:2 Moskva Lokomotiivile. Seitsme vooru järel on Tom üheksa punktiga üheksas. Mängu kokkuvõtet saab näha siit: http://www.youtube.com/watch?v=tFHMVveL6OE

Astme võrra madalamal kaotas FK Himki võõrsil 0:1 Krasnodari Kubanile. Andrei Stepanov vaatas mängu pingilt. Himki on viie vooru järel kaheksa punktiga kümnes.

Lvivi Karpatõ sai Ukrainas 1:0 jagu Kiievi Dünamost, Sergei Zenjov seekord koosseisu ei kuulunud. Kui mängida jääb kolm vooru, on Karpatõ 48 punktiga viies ning lähedal Euroopa Liiga koha kindlustamisele.

New York Red Bulls alistas Joel Lindpere abiga 2:1 Philadelphia Unioni ning jätkab 12 punktiga Idakonverentsi esikohal. Mängu tipphetki saab näha siit: http://mls.neulion.com/mlsvp/

Vladimir Voskoboinikov päästis Aserbaidžaani kõrgliigas Bakuu Neftšile 1:1 viigi, kui oli FK Bakuu vastu täpne 87. minutil. Vaid kolm minutit varem oli Voskoboinikov sekkunud vahetusest. Dmitri Kruglov vahetati välja 46. minutil, Taavi Rähn oli terve mängu pingil.

Lenkorani Hazar mängis 2:2 viiki oma pearivaali Bakuu Interiga. Tihhon Šišov Hazari koosseisu ei kuulunud. Kolm vooru enne Aserbaidžaani kuue parema turniiri lõppu on Hazaril liidrina 26 ja Neftšil neljandana 20 punkti.

Möödunud nädalal Norra meistrisarjas Sandefjordi 1:0 alistanud ja Rosenborgiga 1:1 viiki mänginud Aalesund püsib kaheksa vooru järel 17 punktiga esikohal. Enar Jääger tegi mõlemas kohtumises kaasa 90 minutit. Seitsme kaotusega alustanud Hønefoss avas kolmapäeval võiduarve, olles 1:0 üle Stabækist. Aleksandr Dmitrijev eemaldati pärast kaht kollast kaarti 82. minutil. Pühapäeval kaotas Hønefoss 0:2 Kristiansandi Startile. Artur Kotenko vaatas pingilt Stavangeri Vikingi 2:0 võitu Stabæki üle. Viking on 11 punktiga üheksas, Hønefoss 3 punktiga viimane.

Raio Piiroja kaks väravat aitasid Fredrikstadi Norra 1. divisjonis 2:1 võidule Oslo Lyni vastu. Bodø/Glimt sai jagu Strømmenist, kuid Pavel Londak ega Alo Bärengrub koosseisu kuulunud. Fredrikstad on pärast nelja kohtumist 7 punktiga neljas, Bodø/Glimt kuue silmaga kuues.

Ploiesti Astra viigistas Rumeenias 0:0 Piatra Neamţi Ceahlauliga. Vitali Gussev pääses väljakule 87. minutil. 31 punktiga 13. kohal olevat Astrat lahutab väljalangemistsoonist kaks punkti.

Konstantin Vassiljev ja Lendava Nafta tegid oma elu keeruliseks, jäädes 0:1 alla Ljubljana Olimpijale. Neli vooru enne hooaja lõppu on Nafta 45 silmaga kolmas, kuid sama palju punkte on ka neljandal positsioonil oleval Celjel. Järgmised neli jäävad vaid nelja punkti kaugusele.

Varna Cherno More sai Bulgaarias möödunud nädalal kirja võidu ja viigi, alistades Sofia Lokomotivi 2:1 ja viigistades Blagoevgradi Piriniga 1:1. Daniil Ratnikov sai mänguaega Pirini vastu, pääsedes vahetusest väljakule 66. minutil. Liigatabelis on Varna 27 kohtumisest kogutud 43 punktiga seitsmes.

Jevgeni Novikov kaotas Kasahstanis Kökšetau Okžetpesiga 0:6 Atõraule ning on kuue vooru järel kaheksa punktiga kaheksas. Vitali Teleš ei suutnud Pietarsaari FF Jarot Soomes päästa 0:1 allajäämisest Turu Interile. Kahest voorust kolm punkti teeninud Jaro on hetkel seitsmes.

Riia Jauniba pidi Lätis vastu võtma kolmanda järjestikuse kaotuse, jäädes 2:3 alla Liepaja Metalurgsile. Dmitri Kulikov (74. minutil kollane) ja Oleg Maksimov mängisid 90 minutit, Rejal Alijev pääses väljakule 57. minutil ning Alen Stepanjan jäi pingipoisiks. Kolme vooru järel on Jaunibal punktiarve avamata.

Hollandi esiliigas ei saanud Sander Post mänguaega Deventeri Go Ahead Eaglesi 1:1 viigimängus Veendami vastu. Eagles lõpetas põhihooaja 63 punktiga viiendal kohal ning hakkab üleminekumängude play-offis heitlema Cambuuriga.