02

01.2018

16:37

Koondislased välismaal: Klavanilt ajalooline võiduvärav!

Möödunud aasta lõpp oli välisklubides pallivate mängijate jaoks tegus. Ragnar Klavan  (pildil) aitas Liverpoolil alistada Burnley, lüües võiduvärava kohtumise lisaminutitel.

Liverpoolil oli pühade ajal tihe mängugraafik, kui Inglismaa kõrgliigas peeti kohtumisi 22., 26. ja 30. detsembril, kui kohtuti vastavalt Arsenali, Swansea ja Leicesteriga. Arsenali vastu teeniti 3:3 viik. 52. minutiks oli Liverpooli eduseis 2:0, kuid seejärel suutis Arsenal vaid viie minutiga kaotusseisu ümber pöörata, lüües kolm väravat. Liverpoolil õnnestus 71. minutil siiski viigipunkt päästa. Swansea ja Leicesteri vastu pääseti veidi kergemalt, kui võeti 5:0 ja 2:1 võidud. Kahes esimeses kohtumises tegi Klavan kaasa terve kohtumise, Leicesteri vastu sekkus pingilt 89. minutil.

Kohtumine Burnleyga kujunes aga samuti dramaatiliseks, kui esmalt asus Liverpool teisel poolajal Sadio Mané väravast juhtima. Kolm minutit enne normaalaja lõppu suutis Burnley läbi Johann Gudmundssoni seisu viigistada ning tundus, et sellise seisuga kohtumine ka lõppeb. Võidu päästis Liverpoolile Eesti koondise kapten, kes neljandal lisaminutil suutis Dejan Lovreni edasi lükatud palli peaga üle väravajoone lüüa. Selle tabamusega tõusis Klavan esimeseks eestlaseks, kes suutnud Inglismaa kõrgliigas värava lüüa. Varem oli kaitsja suutnud klubi eest skoori teha karikamängus.

Enne pühi peeti mänge ka Poola kõrgliigas, kui platsil käis Sergei Zenjovi tööandja Krakowi Cracovia. Võõrsil mindi vastamisi Zabrze Górnikuga. Cracovia teenis veenva 4:0 võidu. Zenjov tegi kaasa terve kohtumise ning sai ka jala valgeks, olles viimase värava autoriks. Cracovia hoiab 22 punktiga hetkel 12. kohta.

NAC Breda sai enne talvepausi Hollandi kõrgliigas kirja väärt tulemuse, kui kodus võideti kuuendal kohal piaknevat Utrechti meeskonda 3:1. Karol Metsa on endiselt vaevamas põlvevigastus ning tema meeskonna võidumängus kaasa ei löönud. Tabelis paikneb Breda 18 meeskonna seas 15. kohal.

Liis Pello ja Kirkop United tunnistasid Malta naiste kõrgliigas tabeliliidrite paremust. Kirkop kohtus koduväljakul 20. detsembril Birkirkaraga ning külalisvõistkond teenis 4:0 võidu. Kõik väravad löödi esimesel poolajal. Pello alustas kohtumist algkoosseisus ning vahetati pingile 79. minutil. Kirkop on kaheksa vooruga kogunud 11 punkti ja asub üheksa võistkonna seas viiendal koha, tabeli tipus on Birkirkara ja Hibernians 22 punktiga.