15

01.2019

21:45

Koondis tegi Islandiga väravateta viigi

Eesti koondis alustas aastat kahe maavõistlusega Kataris, kui kodumaale naastakse võidu ja viigiga. Kui reedeses kohtumises mängiti Soome üle tulemusega 2:1, siis täna tehti Islandiga väravateta viik

Võimalustevaesel avapoolajal kummagi värava alla eriti ohtlikke võimalusi ei tekkinud. Paaril korral tekitas vastase kastis elevust Mark Oliver Roosnupp, Islandi poolvõimaluse eest hoolitses 26. minutil Hilmar Halldorsson, kuid tema löök läks väravast kindlalt mööda.

Teise poolaja alguses avanes Islandil suurepärane võimalus, kuid vastane ei suutnud mõne meetri pealt palli peaga väravasse toimetada. Teise poolaja eel tegi Eesti neli vahetust. Värskete jalgadega platsile tulnud Henri Anier, kes lõi reedel Soomele värava, tekitas 53. minutil äreva momendi, kui vastaste puurilukk oli lähedal pallikaotusele, kuid suutis lõpuks tekkinud olukorrast puhtalt pääseda.

65. minutil pääses löögile Kolbeinn Birgir Finnsson, kuid Marko Meerits oli meie väravasuul ülesannete kõrgusel. Seitse minutit hiljem tegi Meerits fantastilise tõrje, kui suutis Andri Runar Bjarnasoni soorituse väravast eemal hoida.

Seejärel suutis Eesti tekitada paar ohtlikku olukorda Islandi värava all. Neist ohtlikem sündis 83. minutil, kui Hindrek Ojamaa tsenderdus leidis Anieri, kes oli jäetud Islandi kaitsjate poolt tähelepanuta. Ründaja pealöök lendas väravast kahjuks mööda. Mängu viimase võimaluse eest hoolitses Island, kui pärast Eesti hooletut pallikaotust võideti karistuslöök, kuid karistualalähistelt teenitud trahvilöök läks väravast kindlalt mööda.

Koondis valmistus maavõistlustega Euroopa meistrivõistluste valiksarjaks. EM-valiksari algab 21. märtsil Belfastis, kus meie vastaseks on Põhja-Iirimaa. Windsor Parkil toimuvale mängule on võimalus minna koondise kaasa elama, kui reisipaketi on kokku pannud reisidiilid.ee

Esimene matš A. Le Coq Arenal toimub 8. juunil, mil mängitakse samuti Põhja-Iirimaaga. Soodsad piletipaketid on müügil Piletilevis