17

07.2023

21:32

Kirpu imeline sekkumine tõi Eesti koondisele Türgi vastu viigi

Eesti naiste koondis kohtus täna, 17. juulil Kadrioru staadionil Türgiga. Mäng lõppes 2:2 viigiga, otsustava värava juures mängis kandvat rolli samal minutil mängu sekkunud Katrin Kirpu (pildil).

Võrreldes möödunud reedel toimunud vastasseisuga, kus naiskonnad samuti kohtusid, algas mäng oluliselt tasavägisemalt. Mõlemal naiskonnal oli juba kohtumise algfaasis lubavaid momente, ent väravavõrgud püsisid puutumatuna 32. minutini, mil Ece Türkoglu türklannad juhtima viis. Kuus minutit hiljem oli Türgi eduseis kaheväravaline, ent poolaja viimase rünnakuga avas skoori ka Eesti: Mari Liis Lillemäe leidis täpse tsenderdusega Lisette Tammiku, kelle kalkuleeritud pealöök tegi seisuks 1:2.

Eesti oli viigiväravale lähedal juba teise poolaja alguses: taaskord oli tsenderdajaks Lillemäe, ent Kristina Bannikova 53. minuti löök oli ebatäpne. Eesti järgmine hea võimalus leidis aset 80. minutil, kui Tammik proovis kõrgele tõusnud vastase väravavahti kauglöögiga üllatada, ent Gamze Nur Yaman püüdis siiski palli. Mängu lõppseisu otsustanud jada algas 87. minutil, mil Katrin Kipru sekkus vahetusest oma teiseks mänguks naiste koondise eest. Eesti naiste koondise kasutada oli karistuslöök, mis tõi palli Kirpu ette ning andis talle võimaluse see tühja võrku lüüa. Noor ründaja kasutas selle edukalt ära, tehes mänguseisuks 2:2 ning lüües naiste koondise särgis oma esimese värava.

Eesti kohtus Türgiga ka 14. juulil, kui vastane sai kirja kindla 3:0 võidu. Naiste koondist ootavad järgmised mängud ees 22. ja 26. septembril, kui Rahvuste liigas võõrustatakse Kasahstani ja Iisraeli koondiseid.