01

09.2009

05:59

Kink, Zenjov, Saag jätkasid koondislaste väravaseeriat + video

Tarmo Kink (pildil) jätkab Ungari meistrisarjas Györi ETO eest resultatiivseid esitusi, kui aitas oma meeskonna seekord 2:0 võidule Budapesti Honvedi üle. Kink viis Györi 18. minutil juhtima, saates palli väravasse 14 meetrilt. Hetkel asub Györi neljandal kohal.

Ukraina meistriliigas tegutses pühapäeval tulemuslikult Sergei Zenjov, kes Lvovi Karpatõ 5:0 võidumängus Kiievi Oboloni vastu lõi värava ning andis tabamuseni viinud söödu. Zenjov tegi kaasa 65. minutini. Karpatõ tõusis sellega neljandaks.

Taani tugevaimas seltskonnas lõi esmaspäevases kohtumises algkoosseisus alustanud Kaimar Saag Silkeborgi 3:1 võidumängus Odense üle 43. minutil oma meeskonna viigivärava. Vasakul äärel tegutsenud Saag vahetati välja 63. minutil seisul 2:1. Silkeborg on 12 meeskonna konkurentsis 9 punktiga 7. kohal.

SønderjyskE (Andrei Sidorenkov pingil) kaotas Taanis pühapäeval 0:1 HB Køge meeskonnale ja jätkab 9. kohal. Kolmapäevases karikamängus Greve meeskonna vastu lõi Sidorenkov värava, aidates SønderjyskE 4:3 võidule. Silkeborg IF (Saag pingil) alistas karikasarjas FC Hjørringu 2:0.

Ragnar Klavan pääses valitseva Hollandi meistri AZ Alkmaari eest väljakule teiseks poolajaks, kui laupäeval alistati 2:1 Willem II Tilburg. Ühe kaotuse kõrvale kolmanda võidu teeninud AZ tõusis kolmandaks.

Neljapäeval UEFA Euroopa Liigast välja kukkunud Joel Lindpere klubi Tromsø alistas pühapäeval Norra meistriliigas Raio Piiroja tööandja Fredrikstad FK 2:0. Mõlemad eestlased alustasid algkoosseisus, Lindpere vahetati lõpuminuteil puhkama.

Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub pingil) viigistas 1:1 Aalesundiga ning Stavangeri Viking (Artur Kotenko pingil) Sandefjordiga 2:2. Tabelis on Viking 7. (31 punkti), Tromsø 8. (29), Bodø 13. (24) ja Fredrikstad eelviimasel 15. (22) kohal.

Aleksandr Dmitrijev teenis Hønefoss BK 2:3 kaotusmängus FK Haugesundi vastu kaks kollast kaarti ning eemaldamise. Hønefoss langes sellega Norra 1. divisjonis 39 punktiga teiseks. Liidril Sogndalil on 40 ja kolmandaks tõusnud Haugesundil samuti 39 silma. Otse pääseb 1. divisjonist kõrgliigasse kaks esimest meeskonda.

Sergei Pareiko jälgis pingilt, kuidas Tomski Tom leppis Venemaa tugevaimas seltskonnas väravavateta viiki FK Moskvaga. Tom asub 16 meeskonna konkurentsis 24 silmaga 11. kohal. Nädala keskel Venemaa 1. divisjoni klubisse Vladivostoki Lutš Energia siirdunud Vladimir Voskoboinikov pääses uue meeskonna eest reedel juba väljakule, kui tegi 2:1 võidumängus Lipetski Metallurgi vastu kaasa 11 minutit.

Turu Inter alistas Soome karikasarjas 1:0 esiliigaklubi PoPa, vigastusest taastuv Ats Purje kaasa ei teinud. Södra IF (Kristen Viikmäe 90) kaotas Rootsi esiliigas Trollhättanile 0:1. Hiina meistriliigas jäi Shanghai Shenua 0:2 alla Shaanxi Zhongxinile. Andres Oper tegi kaasa terve kohtumise. Shenua jätkab liigat 9. positsioonil.

Jätkuvalt kesiselt käib Konstantin Vassiljevi klubi Lendava Nafta käsi, kes Sloveenia kõrgliigas langes viimasele kohale. Nafta (Vassiljev 90) kaotas võõrsil 1:2 Domžale meeskonnale, kellega tabeli alaosas praegu kembeldakse.