17

12.2023

15:18

Kaotusseisu seljatanud Eesti saalijalgpallikoondis võttis võidu Gröönimaa üle

Eesti saalijalgpallikoondis mängis täna, 17. detsembril viimase kohtumise Balti- ja Põhjamaade karikavõistlustel, kus 5.–6. koha mängus mindi vastamisi Gröönimaaga. Kaotusseisu seljatanud Eesti võttis võistlustel esimese võidu, kui vastane alistati tulemusega 5:3.

Esimesel poolajal näitas Gröönimaa head ründeteravust ning eestlaste väravavõrk pandi Niklas Thustrup Johanseni tabamusest sahisema juba 3. mänguminutil. Vastastel kulus vaid kolm minutit, et edu Eesti ees duubeldada: Johansen lõikas palli ebatäpse puute järel vahelt ning saatis selle tühjaks jäetud väravasse.

11. minutil andis Eesti endapoolse vastuse, kui karistuslöögist toimetas nahkkera väravavahi selja taha Artur Bõstrov. Kümne sekundi pärast taastas Gröönimaa kaheväravalise eduseisu, kui täpne oli Rass Abelsen. Gröönimaa 3:1 juhtimisel mindi ka vaheajale.

Teisel poolajal lülitas Eesti koondis uue käigu sisse, seljatas kaotusseisu ning lõi kohtumises juhtvärava. Esmalt vähendas 25. minutil vahet Bõstrov. Viigivärava eest kandis 30. minutil hoolt Jelissei Zahharov, kes Erki Mõttuse söödu oskuslikult realiseeris. Zahharov oli ka mängija, kes nelja minuti pärast resultatiivsust näitas ja Eesti üheväravalisse eduseisu viis. 26 sekundit enne kohtumise lõppu kirjutas Bõstrov enda nimele kübaratriki ning otsustas 5:3 võidu Gröönimaa üle.

Kuna kahe mängu järel oli meeskondade väravate vahe 7:7, sai karikavõistluste lõpp-positsiooni puhul määravaks penaltiseeria. Eesti võttis otsustavas penaltiseerias 4:2 võidu Gröönimaa üle ning lõpetas Taanis toimunud Balti- ja Põhjamaade karikavõistlused 5. kohal.

Koondise peatreener Mikko Kytölä on tänase kohtumise järel rahulolev. „Ma olen mängijate üle väga õnnelik, et nad suutsid kaotusseisu järel mängu tagasi tulla ja teha neid asju, millest me oleme siin rääkinud ja mida treeningutel katsetanud. Gröönimaa ei olnud kellelegi lihtne vastane – ei Taanile, Norrale ega meile, aga suutsime hoida õiget suhtumist, pakkuda hea võitluse ja neid ka tulemuslikult survestada,” rääkis Kytölä.

Enda esimese võistluse Eesti saalikoondise peatreenerina võttis Kytölä kokku positiivselt. „Olen rohkem kui rahul! Ma ei pööra nii palju tähelepanu saadud tulemustele, vaid vaatan seda kogemust tervikuna – kuidas mängijad on infot vastu võtnud või palju nad on nende päevade jooksul arenenud. Ja ma tõesti näen selles suuri edusamme! Siin Taanis mängitud kohtumiste mängupilt oli olulisemalt parem kui see, mida nägin koondise varasemates kohtumistes, kui eeltööd tegin. Saan väga hästi aru, et ükski asi või suurepärane tulemus ei saa ehitatud ühe päevaga, seepärast töötame vaikselt edasi, anname endast nendes lühikestes koondiseakendes parima ja küll need tulemused ka ühel päeval tulevad,” võttis Kytölä oma mõtted kokku.

Eesti teenis karikavõistluste alagrupis 3:3 viigi Leedu vastu, kuid Lätilt tuli vastu võtta 1:4 kaotus. Esimeses kohamängu kohtumises tunnistati Gröönimaa 4:2 paremust, teises võeti vastase üle 5:3 võit.