26

06.2014

22:33

Ka U-19 koondis alistas Balti turniiril Soome 2:0

Täna algas Leedu Balti turniir ka U-19 koondistele. Avamängus suutsid eestlased sarnaselt kaks aastat noorematele alistada Soome 2:0, Läti oli aga 2:0 üle Leedust.

„Võimas võit, sest ega Soomet iga päev ei võida. Alguses oli väga lahtine mäng ja (Rauno) Sappinen sai viiendal minutil juba 1-1 olukorda, aga vastaste väravavaht suutis tõrjuda. Oli lahtine mäng mõlemapoolsete võimalustega," rääkis noortekoondise peatreener Marko Lelov. Avapoolajal suutis penalti tõrjuda ka Eesti väravavaht Matvei Igonen.

Teisel poolajal asus Eesti 63. minutil kohtumist juhtima, kui täpne oli Herol Riiberg. „Kasti ääres tegid seinasöötu ja umbes 11 meetri pealt suutis Riiberg külmavereliselt olukorra ära kasutada," kirjeldas olukorda noortekoondise peatreener. Mängu 69. minutil teenis Eesti penalti. Frank Liivaku löögi suutis küll Soome väravavaht tõrjuda, kuid tagasi põrkunud palli lõi Liivak ikkagi väravasse.

„Pärast esimest väravat tegelesime pigem kaitse kindlustamisega ning hakkasime saama häid kontrarünnaku võimalusi. Targema mänguga oleksime võinud realiseerida veel. Distsipliin ja mänguvalmidus olid täna head, aga kindlasti on meil vaja parandada oma nõrku kohti, sest täna tehti ka paar n-ö koolieksimust," sõnas Lelov.

Eesti U-19 koondise mängud:
26. juuni kell 18:00 Eesti - Soome  2:0 (0:0)

Hoiatused: 35. Fredrik Lassas - 30. Sören Kaldma
30. minutil tõrjus Matvei Igonen Fredrik Lassase löödud penalti
69. minutil tõrjus Miika Mujunen Frank Liivaku löödud penalti

Eesti: 1-Matvei Igonen, 2-Henrik Pürg, 13-Nikita Reintal (82. 14-German Šlein), 4-Sten Sinisalu, 5-Joosep Juha, 6-Sören Kaldma, 8-Mihkel Ainsalu, 9-Rauno Sappinen, 10-Frank Liivak (89. 21-Peeter Klein), 11-Svjatoslav Jakovlev (73. 20-Mark Oliver Roosnupp), 17-Herol Riiberg (82. 23-Juhan Jograf Siim).
Varus: 22-Magnus Karofeld, 14-German Šlein, 15-Kalev Gustav Keert, 16-Alger Džumadil, 18-Tõnu Paavo, 19-Eddie Ever, 20-Mark Oliver Roosnupp, 21-Peeter Klein, 23-Juhan Jograf Siim.

Soome: 1-Miikka Mujunen, 2-Alex Antikainen (46. 5-Niklas Friberg), 6-Ronald Karlsson, 7-Akseli Kalermo, 3-Topi Pasi (63. 20-Juho Pirttijoki), 17-Tuomas Lähdesmäki, 15-Fredrik Lassas (75. 16-Santeri Kumpula), 11-Waltteri Peltola, 8-Topias Tiainen (75. 10-Ilmari Ylönen), 13-Saku Savolainen, 18-Elias Ahde.
Varus: 12-Teppo Marttinen, 5-Niklas Friberg, 4-Sebastian Dolivo, 20-Juho Pirttijoki, 9-Juho Kemppinen, 16-Santeri Kumpula, 19-Kevin Larsson, 14-Peetu Pöyhönen, 10-Ilmari Ylönen.