03

03.2010

15:01

Gruusia lõpuminutite tabamus võttis Eestilt viigi

Avapoolajal kümnekesi ja 0:1 kaotusseisu jäänud Eesti suutis 82. minutil tänu Ats Purjele viigistada, kuid naaseb Gruusiast siiski dramaatilise 1:2 kaotusega, sest neljandal lisaminutil oli täpne David Siradze.

Eesti jäi arvulisse vähemusse esimese poolaja kolmandal lisaminutil, kui Moldova kohtunik põhjendas Raio Piirojale teise kollase kaardi näitamist sellega, et eestlane mängis karistusalas käega. Minut hiljem tegi Levan Kobiašvili penaltist seisuks 0:1.

Avapoolajal päästis Eesti väravat kaitsnud Mihkel Aksalu meeskonna mitmel korral halvimast. Meie parim võimalus oli poolaja keskel, kui Gruusia väravavaht tõrjus Tarmo Kingi löögi.

Teisel poolajal oli kümnekesi mänginud Eesti surve all, kuid pidas hästi vastu. 83. minutil rändas pall Sander Purilt Gert Kamsile. Viimase tsenderdus leidis Purje, kes peaga palli võrku saatis, viigistades mänguseisu.

Paraku jäi neljandal lisaminutil tsenderduse järel Eesti trahvikastis vabaks David Siradze, kes saatis palli peaga sihile, tuues 2:1 võidu Gruusiale.

Raio Piiroja 2008. aastal toimunud kohtumises võitluses Alexander Iashvili vastu. Foto: Raimond Raadik

Eesti ja Gruusia kohtusid viimati 2008. aasta mais, kui Kingi väravast juhtima asunud Eesti sunniti Levan Kenia 83. minuti tabamusest 1:1 viigiga leppima.