20

02.2017

11:09

Eestlased välismaal: Vassiljevi imeline mäng aitas Jagiellonia võiduni

Läinud nädal oli mitme Eesti koondislase jaoks Euroopa väljakutel edukas, kui löödi nii väravaid kui ka jagati resultatiivseid sööte. Imelise esituse tegi Konstantin Vassiljev (pildil), kes lõi Bialystoki Jagiellonia võidumängus kaks väravat ja andis lisaks kaks väravasöötu.

Jagiellonia alistas suuresti tänu Vassiljevile koduväljakul 5:0 Leczna Gorniku. Kuna Poola kõrgliiga liider Gdanski Lechia sai juurde vaid viigipunkti, lahutab Jagielloniat neist vaid üks punkt. Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona tõusis 4:2 võidu toel Plocki Wisla üle tabelis kaheksandaks. Kallaste jälgis seekord kohtumist varumeestepingilt.

Aserbaidžaanis sahistas olulises kohtumises väravavõrku Sergei Zenjov, kelle tabamus aitas Gabala tabeliliidriks. Zenjovi värav viis tema koduklubi 1:0 ette ning lõpuks suudeti rivaal Qarabag alistada tulemusega 2:0. Mõlemal meeskonnal on koos 42 punkti.

Šotimaa kõrgliigas andis väravasöödu Henrik Ojamaa, kui tema uus koduklubi Dundee alistas 2:1 Glasgow Rangersi. Henri Anieri koduklubi Inverness tegi võõral väljakul 1:1 viigi Heartsiga, koondise ründaja sai mänguaega 10 minutit. Dundee tõusis tabelis 27 punktiga kuuendaks, Inverness on 19 punktiga 12 meeskonna konkurentsis viimasel kohal.

Tšehhi kõrgliiga naasis talvepausilt, kuid Siim Luts ja Bohemians 1905 pidid tundma kaotusevalu, kui võõrsil jäädi 0:1 alla Praha Spartale. Luts alustas kohtumist varumeestepingilt, kuid pääses väljakule 84. minutil. Sarnaselt Tšehhile tehti pärast vaheaega mängudega algust Ungaris, kus Mezőkövesd-Zsóry alistas 3:0 Diósgyőri. Tarmo Kink võidumeeskonna koosseisu ei kuulunud, kuid tema meeskond tõusis tabelis viiendaks.

Inglismaal on suurepärases hoos Mattias Käit ja Fulham, kes noppisid läinud esmaspäeval järjekordse võidu. Seekord jäi Fulhami teele ette karikavõistlustel Wimbledoni noortevõistkond, kes alistati 2:0. Täna on Fulhami noorte vastaseks liigas võõral väljakul West Ham United U23.

Soome karikavõistlustel jäi Markus Jürgensoni ja Marko Meeritsa koduklubi Vaasa Palluseura 0:1 alla madalamas liigas pallivale MuSale. Jürgenson tegi kaasa kogu kohtumise, Meerits jälgis matši varumeestepingilt. Sarnaselt Meeritsale oli pingil ka Mihkel Aksalu, kui Seinäjoki JK alistas 6:0 Jazzi. Väravateta viigi tegi algkoosseisu kuulunud Marek Kaljumäe meeskond Kemi, kes kohtus Oulu Palloseuraga. Kohaga varumeestepingil pidi leppima Ats Purje, kuid Kuopio Palloseura suutis sellest hoolimata alistada 1:0 Haka. Sama tulemusega alistas Mariehamn IFK Tammissari EIFi, kui Andreas Vaikla hoidis oma puuri puhtana.

Läinud nädala alguses tegi treeningmängudega algust Taijo Teniste koduklubi Sogndal, kui Bergeni Branniga lepiti 0:0 viiki. Karol Mets ja Stavangeri Viking alistasid 2:0 FK Jervi. Nii Teniste kui ka Mets kuulusid meeskonna algkoosseisu. Läti kõrgliigameeskond Jelgava alistas treeningmängus viimati 4:0 FK Dainava (Leedu). Jelgava ridades oli taaskord täpne Kevin Kauber, kes lõi oma meeskonna teise värava. Iirimaa esiliigasse kuuluv Waterford kaotas treeningmängus 1:3 kõrgliigameeskonnale Limerick. Sander Puri kuulus meeskonna algkoosseisu ja tegi kaasa 67 minutit. Austria esiliigas mängiv SV Horn alistas põhikoosseisu kuulunud Ilja Antonovi abiga treeningmängus Břeclavi MSK (Tšehhi).