07.2016

11:14

Eestlased välismaal: Vassiljev lõi värava ja andis kaks täpset söötu

Läinud nädalal paistsid heade esitustega Euroopa väljakutel silma mitmed Eesti koondislased. Koondise poolkaitsja Konstantin Vassiljev (pildil) aitas oma meeskonna Poola kõrgliigas suure võiduni.

Vassiljev tegi Bialystoki Jagiellonia 4:1 võidumängus Chorzowi Ruchi vastu suurepärase esituse, kui lõi ühe värava ning andis kaks resultatiivset söötu. Ken Kallaste ja Kielce Korona tegid 1:1 viigi Szczecini Pogoniga ning avasid liigas kahe vooru järel oma punktiarve, Jagiellonial on kahe mänguga koos neli punkti.

Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril läksid teistkordselt kokku Andreas Vaikla ning Pavel Londaku koduklubid. Kuigi Vaikla ja Norrköping (Rootsi) tulid kordusmatšis 0:2 kaotusseisust välja ning võitsid mängu 3:2, olid kahe mängu kokkuvõttes paremad Londak ning Trondheimi Rosenborg (Norra) 5:4. Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK (Soome) alustasid kordusmängu Artur Pika ning Barõssavi BATE (Valgevene) vastu 0:2 kaotusseisust. BATE läks Soomes toimunud matši veel 2:0 juhtima, SJK viigistas mänguseisu 2:2-le, kuid järgmisse ringi pääses koondtulemusega 4:2 siiski BATE.

Kolmandas eelringis on Roseborgi vastaseks APOEL (Küpros), BATE peab koha eest play-off ringis mängima iirlaste Dundalkiga.

Euroopa liiga eelringis sai värava kirja Sergei Zenjov, kes aitas Gabala (Aserbaidžaan) koondtulemusega 4:1 järgmisse ringi. Zenjov viis oma meeskonna korduskohtumises Budapesti MTK vastu juhtima 7. minutil, matš lõppes kodumeeskonna 2:0 võiduga. Järgmises ringis on Gabala vastaseks tugev Prantsusmaa klubi Lille.

Norra kõrgliigas olid võidukad Rosenborg ning jätkuvalt vigastatud Enar Jäägerita mängiv Vålerenga. Rosenborg sai kirja 6:0 võidu Haugesundi üle, kuid üle pika aja pidi Londak leppima varuväravavahi rolliga. Vålerenga oli võõrsil 4:2 üle Kristiansandi Startist. Nii Karol Metsa kui ka Taijo Teniste koduklubid teenisid 2:2 viigid. Viking (Mets) kohtus võõrsil Oddiga, Sogndal (Teniste) võõrustas Bodø/Glimti ning mõlemad koondislased said kirja 90 minutit.

Rootsi kõrgliigas suutis Vaikla hoida oma puuri puhtana, kui Norrköping alistas 2:0 Gefle. Kuna liider Malmö viigistas 1:1 Kalmariga, on Malmö edu Norrköpingu ees nüüd vaid ühepunktiline. Norrköpingu järgmine vastane on laupäeval võõrsil Sundsvalli GIF.

Soome kõrgliigas alistas Aksaluta mänginud SJK 4:1 Lahti ning hoiab tabelis seitsmendat kohta. Tuleval nädalavahetusel on SJK vastaseks võõrsil HIFK.

Henri Anier ja Dundee United alistasid uue formaadiga Šotimaa liigakarikas Invernessi. Normaalaeg lõppes 1:1 viigiga, penaltiseerias oli parem Dundee. Anier pääses väljakule kohtumise 79. minutil.

Ungari kõrgliigas tegid Tarmo Kink ja Mezökövesdi Zsory võõrsil 1:1 viigi Szombathely Haladasega. Kink kuulus meeskonna algkoosseisu ning veetis väljakul 65 minutit. Kahe vooruga on liiga uustulnuk suutnud koguda kaks punkti, järgmises voorus ootab meeskonda ees äsja eurosarjas Zenjovile ja Gabalale alla jäänud Budapesti MTK.