11

10.2023

15:11

Eestlased välismaal: väravavõrku sahistasid Vetkal, Vaštšuk ja Tunjov

Eesti meeste jalgpallikoondisel seisab ees kaks kodumängu Aserbaidžaani ja Tai koondistega. Tulenevalt sellest on hea vaadata, milline nägi välja eestlaste nädal piiritaguses klubijalgpallis.

Väravalööjad ja resultatiivsed söödud

Eesti koondise mängija Martin Vetkal teenis eelmisel nädalal koduklubi AS Roma U19 eest rohkelt mänguminuteid. Esmalt tegi ta täismängu Sambdoria U19 vastu, kus andis teisele väravale resultatiivse söödu. Mängu tulemuseks jäi 3:1. Eelmise nädala teises kohtumises sai Vetkal samuti osa täismängust, kuid seekord pidi Roma U19 tunnistama Sassuolo eakaaslaste 3:2 paremust. Hetkel on mõlemad võistkonnad liigatabelis 10 punktiga vastavalt kuuendal ja viiendal kohal.

Sel suvel Serbia kõrgliigasse suundunud Eesti koondise poolkaitsja Bogdan Vaštšuk avas eelmisel nädalal uue klubi Voždovaci eest väravaarve, kui lõi koduväljakul Novi Pazari vastu kohtumise ainsa värava. Seejuures sekkus Vaštšuk mängu varumeestepingilt. Eelmisel pühapäeval tabelinaabri FK Čukarički vastu alustas Vaštšuk uuesti põhikooseisus, kuid vahetati 57. minutil välja. See kohtumine lõppes seisuga 1:1. Tabelisse on mõlemad klubid kogunud 16 silma, kuid Čukarički on väravate vahega koht kõrgemal ehk neljandal kohal.

Itaalia Serie C-s palliv Georgi Tunjov on sattunud täielikule väravate soonele. Esmaspäevases kohtumises Gubbio vastu avas just tema 26. minutil skoori. Lõppskoor oli 3:2 Tunjovi koduklubi Pescara Calcio kasuks. 22-aastane Eesti koondislane tegi kaasa terve mängu. Nädala viimasel päeval kohtus Pescara aga Tunjovi eelmise koduklubi SPAL-iga ning võidutses 2:1. Tunjov sai jala valgeks juba 21. minutil, kui avas skoori edukalt sooritatud penaltiga. Poolajal tegi klubi peatreener Zdenek Zeman mänguplaanis muudatuse ning kolmikvahetuse käigus asendas ta väljakul olnud Tunjovi 20-aastase Denis Manuga. Pescara asub hetkel liigatabelis 16 punktiga kolmandal kohal.

Alanud koondiseaknaks taas A-koondisesse kutsutud poolkaitsja Rocco Robert Shein aitas oma koduklubi Dordrechti Hollandi esiliigas 5:2 võidule Cambuuri üle. Terve mäng kulges Dordrechti kontrolli all. Esimesel poolajal löödi suisa kolm väravat, millest teisele tabamusele tegi eeltöö just Shein. Poolaja lõpus tuli korra ka eestlase klubil pall väravast välja võtta. Teise poolaja viimase kuue minuti jooksul skoorisid veel mõlemad klubid ning mängu kokkuvõtlik tulemus jäi 5:2. Hetkel asub Shein koos klubiga Eerste Divisie's 14 punktiga kuuendal kohal.

Eelmisel laupäeval läks Mestsky Fotbalovy Stadion staadionil Vlasi Sinjavski koduklubi Slavacko vastamisi Tepplicega, kes alistati 2:0. Tšehhi kõrgliiga 11. vooru kohtumine algas dramaatiliselt, kui vastaste parem äärekaitse Lukš Mareček punase kaardi sai. Skoor avati teise poolaja alguses. Oma osa kandis selle värava eeltöös ka Sinjavski. Eesti koondislane vahetati välja 89. minutil.

Tugev kaitsemäng ja olulised võidupunktid

Eesti koondise puurilukk Matvei Igonen naasis palliplatsile. Peaaegu kuu aega eemal olnud mängumees tegi eelmisel nädalal koduklubi Pazardžiki Hebari esikindana kaks mängu, millest ühes suutis hoida värava puutumatuna. Esmaspäeva keskpäeval toimunud kohtumises mängiti väravateta viik välja Krumovgradiga. Pühapäeval mängiti aga Veliko Tarnavo Etariga, keda suudeti võita 5:2. Igonen tegi kaasa kõik 90 minutit. Hetkel asub klubi Bulgaaria kõrgliigas üheksandal kohal.

Eesti koondise kaitsja Karol Metsa koduklubi St. Pauli tõusis pärast 2:1 võitu Berliini Hertha üle liiga tabeliliidriks. Liidripositsiooni suudeti kindlustada ka kohtumises Nürnbergi vastu, kes alistati kodumurul tulemusega 5:1. Mõlemas kohtumises sai Mets taas kirja täismängu. Üheksa mängu järel tabelisse 19 punkti kogunud St. Pauli lähimad jälitajad paiknevad kahe silma kaugusel.

Eelmisel nädalalõpul läks Mattias Käit ja Bukaresti Rapid vastamisi Iasi Politehnica, kelle üle saadi kirja 3:2 võit. Käit sekkus heitlusesse 76. mänguminutil. 12. vooru järel on Käidi koduklubi liigatabelis 22 punktiga kolmandal real, sama arvu punkte on kogunud ka koht tagapool paiknev Craiova Ülikooli meeskond. Tabeli esimene jääb nelja silma kaugusele.

Henri Anieri koduklubi ja Hong Kongi kõrgliiga edetabelit täiseduga jätkav Lee Man teenis 3:2 võidu Southern Districti üle. Sealjuures löödi võiduvärav kohtumise normaalaja eelviimasel minutil. Kolmandal üleminutil lasti puhkama ka täistööpäeva teinud Anier. Lee Man on võitnud viiest mängust viis, väravatevahega 19:6.

Maksim Paskotši koduklubi Grasshoppers alistas võõrsil Yverdon-Sporti, kui vastase võrku saadeti kolm vastuseta tabamust, neist kahel korral oli täpne Awer Mabil. Paskotši sekkus mängu varumeestepingilt, kui treener ta kohtumise teisel üleminutil väljakule saatis. Kümne vooru järel on Grasshoppersil kirjas kaks võitu, kaks viiki ja kuus kaotust, teenitud kaheksa punktiga paiknetakse üheksandal real.

Ungari kõrgkliigaklubi Ujpest tõusis pärast 2:0 võitu DVTK üle tabelis kolmandale kohale. Oma panuse meeskonna tulemusse andis ka Oliver Jürgens, kes liitus mänguga kolmandal üleminutil.

Eesti koondise ründaja Erik Sorga koduklubi Sumqayit võttis koduväljakul minimaalse 1:0 võidu Kapazi üle. Eestlane võitles platsil 74 minutit.  Pärast kaheksat peetud kohtumist paikneb Sumqayit tabelis seitsmendal real, esikolmiku kohast lahutab meeskonda kuus punkti, sealjuures on Sumqayitil üks mäng varuks.

Valus kaotus

Bulgaaria kõrgliigas palliv Joonas Tamm oli kohtumises Sofia CSKA 1948 vastu oma ülesannete kõrgusel, kuid paraku lahkus Plovdivi Botev väljakult minimaalse 0:1 kaotusega. Kohtumine oli seilamas väravateta viigisadamasse, kuid 86. minutil suutsid vastased olla täpsed ning mängu seisu otsustada. Tamm sai kirja täismängu. Plovdivi Botev on 13 mängu järel tabelis 12. positsioonil.

Jagatud punkt

Gruusia kõrgliigas võistlev Zakaria Beglarishvili koduklubi Gagra sai kirja 2:2 viigimängu Samgurali Tsqaltubo vastu. Beglarishvili sekkus mängu 81. minutil, kui meeskond oli 1:2 tagaajaja rollis. Viiendal üleminutil kohtumine viigistati. 29 vooru järel on Gagra 26 punktiga tabelis üheksas.

Pildil Georgi Tunjov. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee