25

10.2023

15:24

Eestlased välismaal: Tunjov skooris kahel korral, Metsa koduklubi jätkab tabeliliidrina

Pärast koondisepausi välisklubide juurde naasnud eestlastel on möödunud nädal olnud teguderohke: väravavõrku sahistas neist neli, täismängu sai kirja kaheksa eestlast.

Väravalööjad ja resultatiivsed söödud

22. oktoobril kohtus Eesti koondise poolkaitsja Georgi Tunjovi koduklubi Pescara Itaalia tugevuselt kolmandas liigas Lucchesega ning võitis seisuga 4:1. Tunjov lõi kohtumises kaks väravat. Esimesel poolajal oldi enamus aega viigiseisus 1:1. Veidikene enne vaheajale minekut sai aga jala valgeks Tunjov, kui realiseeris penalti. Teist poolaega alustas eestlane sama hästi kui viimase lõpetas, sest lajatas kauglöögi vastaste värava alumisse nurka. Tunjov sai kohtumisest kirja täismängu.

Oma esimese väravaga aitas Hollandi esiliiga 10. vooru kohtumises Rocco Robert Shein võiduni koduklubi Dordrechti. Mängust Jong Ajaxiga tuldi välja võitjana seisuga 4:0. Eestlane tegi skoori 33. minutil, kui võistkonna kiirrünnaku edukalt realiseeris ja palli vastaste värava alumisse nurka suunas. 62. minutil vahetati eestlane aga väljakult ära ning asemele toodi Abdallah Aberkane. Järgmises voorus oli Shein taaskord väljakul, kui kohtumises Helmond Sportiga teenis poolkaitsja 82 mänguminutit ning 1:1 viigitulemuse.

Eesti koondise keskväljamees Markus Poom lõi koduklubi Shamrock Roversi eest järjekordse värava, kui klubi võitis koduliigas Drogheda Unitedit 5:0. Kohtumises löödi juba esimese poolajaga kolm väravat. Teise poolaja alguses sai peaga löögile ka Poom, kes kirjutas enese nimele selle hooaja kolmanda värava. Peale väravat vahetati eestlane 60. minutil pingile puhkama ja Shamrock tugevdas tabelis oma liidripositsiooni.

Ungaris palliv Oliver Jürgens lõi kolmandal üleminutil koduklubi duubelmeeskonna võidumängus värava. Kohtumine lõppes Ujepest II jaoks 3:1, kui alistati Karcagi. 20-aastane mängumees sai kirja täismängu. Tegu oli Jürgensi teise järjestikuse III liiga kohtumisega, kus ta on värava löönud. Ujpesti duubelmeeskond paikneb hetkel oma piirkonna tabelis 12 vooru järel 19 punktiga viiendal kohal.

Tugev kaitsemäng ja olulised võidupunktid

Viimases maavõistluses Tai vastu värava löönud Henri Anier oli 21. oktoobril taaskord koduklubi Lee Man FC eest väljakul. Warriors Hong Kongi karikavõistlustel kohtuti Golik North Districtiga ning teeniti 4:1 võit. Anier oli väljakul terve kohtumise. Veerandfinaalis läheb Lee Man vastamisi kõrgliiga eelmise hooaja pronksiklubi Rangersiga.

Koondise keskkaitsja Joonas Tamm oli aktsioonis Bulgaaria kõrgliigas, kui mängis kaasa kõik minutid kohtumisest koduklubi Plovdivi Botevi ja Vratsa Botevi vahel. Mäng oli väravaterohke: eestlase tööandja võidutses tulemusega 5:3. Tabelisse tähendab see Plovdivi jaoks muutust, kuna tõusti 15 punktiga 11. kohale.

Šveitsi kõrgliigas palliv Maksim Paskotši kuulus pärast suvist klubivahetust uue leivaisa eest algkoosseisu. Grasshoppersisse kuuluv Paskotši alistas koduklubiga Lugano meeskonna tulemusega 2:1. Võrreldes koondisemängudega, kus mees on harjunud olema keskkaitses, tuli seekord lülituda ümber paremaks äärekaitsjaks. Eestlane tegi kaasa terve kohtumise ja aitas koduklubi tabelis üheksandale kohale.

Puurilukk Matvei Igonen hoidis järjekordses Bulgaaria kõrgliiga kohtumises taga nulli: Pazardžiki Hebar alistas kodus 8. lisaminuti penaltist 1:0 Sofia Slavia. Tegu oli eestlase viienda nullimänguga sellel hooajal. Liigas liiguti selle tulemuse najal kaheksandale kohale.

Võrdsed punktid

Karol Mets ja St. Pauli said kirja 2:2 viigi Paderborni meeskonnaga. Kaotusseisu jäänud Metsa koduklubi ronis vastasele järele ning suutis lüüa ka juhtvärava, kuid eduseis kaotati kohtumise lõpus ning tabelisse kirjutati viigipunkt.  Eestlane kuulus kohtumises algkoosseisu ning sai kirja täismängu. St. Pauli on viie võidu ja viie viigiga tabeli esimesel positsioonil, olles kogunud teisel kohal oleva HSV-ga võrdselt 20 punkti.

Bukaresti Rapidi jalgpallur Mattias Käit pääses kohtumises UTA Aradile vastu väljakule alles kohtumise 86. minutil. Selleks hetkeks oli mängutulemus otsustatud ning meeskonnad kirjutasid 2:2 viigitulemusega tabelisse juurde võrdse arvu punkte. 13 mängitud vooru järel on tabeliseis pinev: esimesi kohti lahutab vaid mõni punkt. Bukaresti Rapid paikneb hetkel kolmandal positsioonil.

Eesti meeste koondises esimesed kaks mängu kirja saanud Martin Vetkal oli tegudel ka kodumeeskonna AS Roma U19 eest. Vetkal kuulus kohtumises algkoosseisu ning sai kirja täismängu. Lõpuvile kõlades oli tablool 0:0.

Serbia liigas palliv Bogdan Vaštšuk kirjutas tabelisse koduklubi Voždovaciga viigipunkti, kui Backa Topolaga mängiti 1:1 viiki. Vaštšuk sekkus mängu teisel poolajal ning sai kirja 45 minutit. Voždovac paikneb tabelis teenitud 17 punktiga neljandal kohal, kolmandast kohast lahutab meeskonda neli punkti.

Valus kaotus

Iirimaal Sligo Roversi ridades mängiv Frank Liivakul tuli koduklubiga võtta vastu kaks valusat kaotust: esimeses kohtumises tunnistati Dundalki 2:0 paremust, teises jäädi alla 0:1 St. Patrick's Athleticule. Eestlane sekkus mängudesse vastavalt 66. ja 68. minutil. Tabelis paikneb Sligo Rovers 34 vooru järel kaheksandal kohal.

Poolkaitsja Vlasiy Sinyavskiy läks koduklubi Slovacko heitlusesse liigas teisel kohal paikneva Praha Slaviaga, kellele alistuti 0:2. Eestlase tööpäev kestis 85 minutit. Slovacko paikneb hetkel tabelis seitsmendal positsioonil, jäädes kuuendast kohast punkti kaugusele. Liiga tase on sedavõrd võrdne, et ka kolmandast kohast lahutab meeskonda vaid kolm punkti.

Pildil Martin Vetkal. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee