23

08.2021

16:06

Eestlased välismaal: Sorga imeline debüüt ja Paskotši minutid Konverentsiliigas

Möödunud nädalal näitasid meie mängijad oma oskuseid Euroopa väljakutel. Üle ookeani D.C Unitedist Hollandi esiliigasse VVV Venlosse laenatud Erik Sorga tegi vägeva debüüdi, kui lõi oma meeskonna 2:1 võidumängus mõlemad väravad.

VVV alistas esiliiga kolmandas voorus Almere City. Kuigi Venlo jäi kolmandal minutil kaotusseisu, siis Sorga efektne tabamus avapoolaja kolmandal lisaminutil viis meeskonnad vaheajale viigiseisus. Sorga mängis end fännide südameisse 53. minutil, mil ta lõi kohtumise võiduvärava. VVV Venlo on esimese kolme mänguga teeninud neli punkti.

18-aastane Maksim Paskotši teenis esmakordselt mänguaega ametlikus kohtumises Tottenham Hotspuri esindusmeeskonnas, kui Inglismaa meeskonda jäi Konverentsiliiga kvalifikatsiooniturniiri play-off kohtumises 0:1 alla Pacos Ferreirale. Paskotši pääses väljakule vahetusest kohtumise 87. minutil. Mitmed põhikoosseisu mängijad said Konverentsiliigas puhkust ning nädalavahetusel jätkati oma head algust Premier League’is, kui Wolverhampton Wanderers alistati 1:0.

Joonas Tamm ja Poltava Vorskla jätkavad Ukraina kõrgliigas kaotuseta. Viie mänguga on teenitud 11 punkti. Viimati mängis Tamm taas 90 minutit, kui Harkivi Metalist mängiti üle 2:0.

Mattias Käit mängis 90 minutit, kui Domžale alistas võõrsil 1:0 Aluminij võistkonna. Kahe kaotuse ja ühe viigi kõrval oli see tegu Domžale esimese võiduga tänavuses Sloveenia kõrgliigas.

Georgi Tunjov teenis mänguaega Itaalia esiliigas, kui SPAL jäi 0:1 alla Pisa meeskonnale. Tunjov sekkus mängu vahetusest kohtumise 81. minutil.

Vladislav Kreida mängis Rootsi karikasarjas Helsinborgi ridades avapoolaja, kui tema meeskond jäi lõpuks Eskilsminne IF-le alla 2:3. Kui Helsinborg mängib Rootsi esiliigas, siis vastane pallib kaks astet madalamal. Karikasarjas lõi esiliigaklubi Akropolise eest värava Kristoffer Grauberg Lepik, kui tema tabamus madalama liiga võistkonna Lidingö vastu viis Akropolise 9. minutil juhtima. Lõpuks võitis tema meeskond mängu lisaajal 2:1.