31

05.2021

20:18

Eestlased välismaal: Sinyavskiy lõi koondisepausi eel Tšehhis esimese värava

Eesti koondist ootab ees Balti turniir ning maavõistlus Soomega. Koondisepausi eel olid mitmed mängijad võistlustules üle Euroopa.

Vlasiy Sinyavskiy sai kirja oma esimese värava Tšehhi kõrgliigas. Karvina viigistas Ostrava Baniki vastu mänguseisu 58. minutil, kui Sinyavskiy lõi palli pärast vastase väravavahi eksimust peaga väravasse. Karvina jaoks lõppes kõrgliiga 18 meeskonna konkurentsis 12. kohaga.

Hooajale tõmmati joon alla ka Saudi Araabias, kus Karol Mets ja Al-Ettifaq teenisid 16 meeskonnaga liigas viienda kohaga. Viimasel nädalal sai Al-Ettifaq kaks võitu, kui alistati 3:1 Al-Raed ja seejärel 2:1 Al-Ahli. Mets teenis mänguaega Al-Ahli vastu, kui sekkus mängu vahetusest kohtumise 82. minutil.

Artjom Dmitrijev ja Taldõkorgani Žetõsu alistasid Kasahstani meistrivõistlustel 2:0 Arõse. Dmitrijev tuli väljakule vahetusest mängu 63. minutil. Hooaega miinuspunktide ja kehva hooga alustanud Žetõsu on võitnud kolm mängu järjest ja asub 14 meeskonna konkurentsis 14. vooru järel 12. kohal.

U21 koondislane Georgi Tunjov teenis mänguaega Itaalias, kui SPALi U19 võistkond jäi 1:3 alla Cagliarile. Tunjov tegi kaasa esimese poolaja ja kandis kaptenipaela. Tema meeskonnakaaslane, samuti U21 koondisesse kuuluv Kristofer Piht jälgis matši varumeestepingilt.

Oliver Jürgens lõi kaks väravat Milano Interi U18 võistkonna ridades, kui Lazio eakaaslased alistati 3:0. Andreas Vaher kuulus SPALi U17 võistkonna koosseisu ja mängis ühe poolaja, kui Pordenone alistati 6:0.

Värava lõi Deivid Andreas, kui Lleida Esportiu U19 alistas Hispaania noorteliigas 3:1 Cornella. Andreas vastutas kohtumise ainsa avapoolajal löödud värava eest. Andreas värav oli väga oluline, sest see aitas meeskonnal säilitada koha noorteliiga kõrgeimal tasandil. Andreas oli täpne teist vooru järjest.

Andreas Vaikla tegi oma uue meeskonna, Toronto FC II ridades debüüdi, kui North Texase võistkonnaga mängiti 1:1 viiki.

Mihkel Ainsalu oli esmakordselt algkoosseisus Taani esiliigas, kui Helsingör viigistas Esbjergiga 2:2. Liiga lõpetati neljanda kohaga ning tänavuse hooajaga lõppes ka eestlasest poolkaitsja leping Helsingöriga. Henri Järvelaid ja Vensdsyssel lõpetasid esiliiga kümnenda kohaga. Vendsyssel kogus võrdselt punkte Koldingi võistkonnaga, kes langes järgmiseks hooajaks astme võrra madalamale.

Eelmine nädal tõi ka uudiseid Eesti keskkaitsjate uute tööandjate osas. Seni Ukraina kõrgliigas Desnad esindanud Joonas Tamm lõi käed samuti Ukraina kõrgliigas palliva Poltava Vorsklaga ning Nikita Baranov, kes pallis viimati Küprosel, sõlmis lepingu Malta meistri Hamruni Spartansiga.