05.2013

09:50

Eestlased välismaal: Ragnar Klavani koduklubi jäi Bundesligasse püsima

Mitmetele Lääne-Euroopa liigadele pandi läinud nädalavahetusel punkt, kuid mitme Eesti koondislaste koduklubid saavad kodumaal alles hoogu sisse.

Ragnar Klavani koduklubi Augsburg alistas Saksamaa kõrgliiga viimases voorus kodus Fürthi 3:1 ning jäi kõrgseltskonda püsima. Klavan mängis kogu kohtumise. Augsburg saavutas 18 meeskonna seas meistrivõistlustel 15. koha.

Henrik Ojamaa koduklubi Motherwelli hooag lõppes 0:2 kaotusega St. Johnstone'ile. Eestlane alustas kohtumist algkoosseisus ning mängis 79 minutit. Liigas saavutas Motherwell sel hooajal teise koha ning kindlustati pääse tulevase hooaja Euroopa Liigasse.

Andres Oper (Nea Salamis Famagusta) mängis Küprose kõrgliigas võõrsil 2:2 viiki Achna Ethinkosega. Oper alustas mängu algkoosseisus ning vahetati välja 51. minutil. Operi koduklubi pääses üleminekumängudele, kus võidu korral säilitatakse kõrgliigastaatus.

Tarmo Kink, kes on Gyröri ETO-ga juba kindlustanud Ungari meistritiitli, eemaldati kahe kollase kaardi tõttu mängust 53. minutil. Esimese kollase kaardi teenis ta 49. minutil. Tema koduklubi kaotas Budapesti Honvedile 0:2.

Koondise väravavaht Sergei Pareiko vaatas neljandat mängu järjest Krakowi Wisla mängu pingilt ja tema koduklubi sai 0:3 kaotuse Wroclawi Slaskilt. Wisla asub 27. vooru järel liigatabelis 16 meeskonna seas kaheksandal real.

Poolkaitsja Konstantin Vassiljev aitas oma kodumeeskonnal Permi Amkaril lõpetada 7-mängulise võiduta seeria kui alistati 3:2 Rostovi meeskond. Vassiljev tegi kaasa kogu kohtumise. Amkar asub Venemaa kõrgliigas 16 meeskonna seas 11. kohal. Liiga viimases voorus kohtub Amkar Peterburi Zeniidiga.

Sergei Zenjovi leivaisa Lvivi Karpatõ kaotas 2:3 Krivi Rihi Krivbasile. Zenjov lõi Karpatõ mõlemad väravad. Enne viimast vooru asub Karpatõ 26 punktiga 16 võistkonna hulgas 13. positsioonil ning väljalangemine neid ei ohusta.

Artur Kotenko koduklubi Dnepr Mogilev tegi Valgevene kõrgliigas väravateta viigi Dinamo Brestiga. Kotenko mängis kogu kohtumise. Üheksa mänguvooru järel on Kotenko koduklubi 12 meeskonna seas kaheksas.

Mikk Reintami koduklubi Jyväskyla JK kaotas Soome kõrgliigas FC Honkale 2:3. Reintam tegi kaasa kogu kohtumise ning teenis kollase kaardi. JJK on teeninud kuue mänguga kaks punkti ning asub liigatabelis viimasel, 12. real.

Gert Kams lõi küll teist mängu järjest värava, kuid tema ning Mihkel Aksalu koduklubi Seinäjoen JK kaotas Soome esiliigas AC Oulule 1:2. Mõlemad mehed tegid kaasa kogu kohtumise. Nelja mänguga on eestlaste kodumeeskond teeninud üheksa punkti ning asuvad teisel kohal. Liidril KooTeePeel on viie mänguga teenitud kümme punkti.

Siim Luts ja IFK Norrköping võitsid Rootsi kõrgliiga 9. voorus Atvidabergs FF-i 2:1. Luts alustas mängu algkoosseisu, kuid vahetati pärast esimest poolaeg pingile. Lutsu meeskonnakaaslane Joonas Tamm mänguaega ei saanud. Eestlaste koduklubi asub üheksa vooru järel 16 meeskonna seas seitsmendal kohal.

Norra kõrgliigas pidi Taijo Teniste leivaisa Sogndal tunnistama tabeli liidri Strömsgodseti 3:1 paremust. Teniste tegi kaasa kogu kohtumise. Sogndal asub liigatabelis 16 meeskonna seas 11. kohal.

Henri Anier aitas oma meeskonna Fredrikstadi 4:0 võiduni Norra esiliigas Stabaeki vastu, kui oli täpne kahel korral. Pavel Londaki Bodö/Glimt võitis 3:0 Strömmeni meeskonna. Londak tegi kaasa kogu kohtumise. Bodö/Glimt on kaheksa mänguvooru järel tabeli teisel real, Fredrikstad 16 meeskonna seas kümnes.

Joel Lindpere koduklubi Chicago Fire pidi Põhja-Ameerika jalgpalliliigas MLS 0:1 alla vanduma Philadelphia Unionile. Lindpere alustas mängu algkoosseisus ning mängis 76 minutit. Chicago on pidanud liigas sel hooajal kümme kohtumist ning selle ajaga on teenitud seitse punkti, millega asutakse idakonverentsis eelviimasel, üheksandal kohal. Ühe mängu enam pidanud Toronto on kogunud sama palju punkte, kuid edestab Chicagot väravatevahega.

Hiina esiliiga 10. voorus tegi Raio Piiroja koduklubi Chengdu Blades Hiina esiliigas 0:0 viigi Yanbiani meeskonnaga. Taavi Rähn ja Hunan Xiangtao võitsid 2:1 Hubei Huakaieri. Rähni koduklubi on Hiina esiliigas 11. kohal, Piiroja leivaisa 14. positsioonil.

Pille Raadik ja Aland United võitsid Soome meistrivõistlustel Oulu Naisfutise 5:0. Katrin Loo ja Pori Nice Futis kaotas 1:3 FC Honkale. Mõlemad naised mängisid kaasa kogu kohtumise. Raadiku koduklubi on üheksa mänguvooru järel liiga liider, Loo koduklubi on kaheksa mänguga kogunud neli punkti ning asub eelviimasel kohal.

Pildil Ragnar Klavan. Foto: Lembit Peegel