25

06.2018

11:51

Eestlased välismaal: Purje lõi HJK vastu värava ja andis väravasöödu

Läinud nädalal käisid Eesti koondislased väljakul nii Soome kui ka Norra kõrgliigas. Lisaks pidasid mitmed mängijad treeningkohtumisi.

Ats Purje (pildil) tegi suurepärase mängu Kupio Palloseura (KuPS) särgis, kui tabeliliidri HJK-ga tehti 2:2 viik. Kuigi KuPS jäi 0:1 kaotusseisu, suutis Purje andis resultatiivse söödu Rasmus Karjalainenile, kes viigistas mänguseisu 1:1-le. Purje viis oma koduklubi juhtima 56. minutil ning vahetati 88. minutil välja, kuid kolmandal lisaminutil suutis HJK viigistada.

Viigipunkti sai Soome kõrgliigas kirja ka Lahti. Henri Anier mängis 90 ning Artjom Dmitrijev 85 minutit, kui Tampere Ilvesega lepiti võõrsil väravateta viiki. Marek Kaljumäe sai kirja täismängu, kui kodus tunnistati Rovaniemi Palloseura (RoPS) 0:1 paremust. Mihkel Aksalu pidi oma võrgust noppima kolm palli, kui Seinäjoki JK (SJK) jäi 1:3 alla Espoo Honkale. Edukamalt läks Marko Meeritsal ja Hindrek Ojamaal, kui Vaasa Palloseura (VPS) alistas 4:1 Mariehamni. Kui Meerits veetis postide vahel terve kohtumise, siis Ojamaa vahetati välja 69. minutil 4:0 eduseisul.

HJK-l on parimana kirjas 36 punkti (16-st mängust). RoPS on 30 punktiga (15) teine ning KuPS 25 punktiga (16) kolmas. Lahti on nende järel 23 punktiga neljas, kuid Kuopiost on peetud kaks mängu vähem. Eestlaste klubidest järgmine on VPS kuuendal real 21 punktiga (15), SJK on 12 punktiga (14) üheksas. PS Kemi asub 12 meeskonna konkurentsis 11. kohal seni teenitud 11 punktiga (14). Täna õhtul kohtuvad HJK – VPS, Lahti – KuPS ja Mariehamn – PS Kemi. Homme võõrustab SJK Tampere Ilvest.

Norras mängivate eestlaste koduklubidest sai ainsana punktilisa Matvei Igoneni koduklubi Lillestrøm, kes viigistas Igoneni abita võõrsil 2:2 Haugesundiga. Joonas Tamm sai kirja täismängu, kui Sarpsborg 08 jäi kodus 2:3 alla Tromsøle. Enar Jäägerita mänginud Vålerenga tunnistas võõrsil Rosenborgi 0:3 paremust, Kristiansund jäi võõrsil 0:2 alla Startile. Kristiansundi ridades sai täismängu ja kollase kaardi kirja Nikita Baranov. Brent Lepistu jälgis kohtumist varumeestepingilt, Andreas Vaikla koosseisu ei kuulunud.

Liiga liider, Taijo Teniste koduklubi Bergeni Brann, lõpetab vooru täna õhtul võõrsil Oddi vastu. Brannil on kirjas 31, Rosenborgil teisena 27 punkti. Eestlaste klubidest on nii Sarpsborg 08 kui ka Vålerenga teeninud 22 punkti (vastavalt 7. ja 8. koht) ning Kristansund on nende järel 19 punktiga üheksas. Lillestrøm on 16 meeskonna seas 13. kohal 13 punktiga.

Sergei Zenjov aitas treeningmängus Krakowi Cracovia (Poola) 4:2 võiduni Karvina (Tšehhi kõrgliiga) vastu. Ken Kallaste ja Kielce Korona alistasid Częstochowa Rakówi 2:0, kui Kallaste teenis mänguaega teisel poolajal. Konstantin Vassiljev Gliwice Piasti 0:2 kaotusmängus Belchatowi (Poola tugevuselt kolmas liiga) kaasa ei teinud.

Siim Luts tegi oma esimese kohtumise Teplice (Tšehhi kõrgliiga) meeskonna mängijana, kui aitas oma uuel koduklubil 3:0 alistada Mas Táborskoga. Luts tegi kaasa esimese poolaja. Tšehhis sarnaselt Mas Táborskole aste madalamal palliv Mikk Reintam mängis 90 minutit ning aitas Třinecil viigistada Zabrze Gornikuga (Poola) 0:0.

Läinud nädal tõi kaasa veel mitmeid uudiseid. Henrik Ojamaa lõi käed Poola kõrgliigaklubi Legnica Miedźiga ja Artjom Artjunin Bulgaaria kõrgliigasse kuuluva Veliko Târnovo Etariga. Ilja Antonov liitus Rumeenia klubi FC Hermannstadtiga, kes mängib samuti kõrgliigas.