05

09.2023

16:22

Eestlased välismaal: Poomilt resultatiivne sööt, Pikk tõusis tabeliliidriks

Möödunud nädalal, enne septembrikuist koondisepausi näitasid nii mitmedki koondislased häid tulemusi ka Euroopa väljakutel. Saadi kirja väravasööt ja täismängud ning tõusti liigatabelis.

St. Pauli jalgpallur Karol Mets sai pärast kahemängulist võistluskeeldu kirja täismängu Braunschweigi Eintrachti vastu. St. Pauli mängis oma üheväravalise eduseisu maha 80. minutil ning kohtumine lõppes 1:1 viigiseisul. Pärast viit mängu paikneb Metsa koduklubi üheksandal kohal.

Eesti koondise poolkaitsja Rocco Robert Shein kuulus Hollandi esiliigas Dordrechti algkoosseisu. Sheini jaoks lõppes kohtumine Emmeni vastu 57. minutil, kui ta oma teise kollase kaardi teenis. Mõlemad meeskonnad lõpetasid väljakul kümnekesi, kuid Sheini koduklubi võttis vastase üle 4:2 võidu.

Shamrock Roversis palliv Markus Poom sai mängus Bohemiansi vastu kirja oma hooaja viienda väravasöödu. Poom toimetas nurgalöögi Lee Grace'le, kes meeskonna 1:0 juhtima viis. Kokkuvõttes võitis Poomi koduklubi vastast tulemusega 3:0 ning jätkab tabeliliidrina. Poomiga Iirimaa liigas Sligo Roversi ridades mängiv Frank Liivak sai mängus Cork Cityga kirja 58 mänguminutit. Kohtumise järel tunnistati vastase 3:0 paremust.

Eesti koondise kaitsja Märten Kuuse koduklubi Ujpest läks 1. septembril vastamisi Kisvardaga, kelle üle võeti 3:2 võit. Kuusk vaatas kohtumist varumeestepingilt. Ujpest omandas ka Torinolt ründaja Oliver Jürgensi mängijaõigused.

Armeenia kõrgliigaklubis Jerevani Pjunikus tegutsev Nikita Baranov sai kirja täismängu Vani vastu, kes alistati 5:0. 90 minuti ja võiduga säras ka Bulgaarias palliv Joonas Tamm. Tamm aitas oma koduklubi Plovdivi Botevi viia 3:1 võidule Sofia Slavia üle.

Mattias Käit jooksis Bukaresti Rapidi eest sel hooajal väljakule kaheksandat korda, kui kohtumises Bukaresti Dinamo vastu sekkus Käit 80. minutil. Dinamo üle võeti 3:0 võit, kogutud 14 punktiga on Käidi koduklubi tabelis kolmandal kohal. Ka Tšehhi kõrgliigas palliv Vlasi Sinjavski sai kirja veidi enam kui 20 mänguminutit. Sinjavski koduklubi Slovacko võttis 1:0 võidu Zlini üle ning paigutub tabelis neljandale positsioonile.

Georgi Tunjov kuulus Itaalia Serie C esimeses voorus Pescara põhikoosseisu, sai kirja 68 minutit ning teenis võistkonnaga 3:1 võidu Torino Juventuse duubelmeeskonna üle. Võidumängu sai kirja ka Poola esiliigas Opole Odras palliv Artur Pikk.1:0 tulemusega Gdynia Arka üle tõusis Pika koduklubi tabelis 16 silmaga esimesele kohale.

Erik Sorga koduklubi Sumqayit tunnistas Aserbaidžaani kõrgliigas Bakuu Neftši 1:0 paremust. Sorga sekkus mängu 69. minutil. Kaotusega pidi ka leppima Bogdan Vaštšuki meeskond Voždovac, kes jäi 1:2 alla Kruševaci Napredakile. Vaštsuk sekkus mängu teiseks poolajaks.

Koondise väravavaht Matvei Igonen pidas Bulgaaria kõrgliigas kuuenda järjestikuse täismängu. Nullimängu väravavahil teha ei õnnestunud, kuna vastane Sofia Levski võttis minimaalse 1:0 võidu Igoneni koduklubi Pazardžiki Hebari üle.

Ramol Sillamaa liitus juulikuus Belgia klubi KAA Gentiga, kelle duubelmeeskonna eest sai ründaja kirja oma debüütmängu. Sillamaa sekkus mängu 60. minutil ning meeskond võitis Royal Cappellenit tulemusega 1:0.