01

11.2023

21:10

Eestlased välismaal: Poom võitis Iirimaa meistritiitli, kolm eestlast sahistas väravavõrku

Eestlaste möödunud nädal piiritaguses klubijalgpallis pakkus mängijatele võidurõõmu ja kaotusvalu nii liigasarjades kui karikavõistlustel.

Poolkaitsja Markus Poom alistas koduklubi Shamrock Roversiga lähima jälitaja St Patrick's Athletic 2:0 ning kindlustas võiduga Iirimaa meistritiitli. Poom kuulus kohtumises algkooseisu ning sai kirja 61 minutit. Klubile on tegemist üheksanda meistritiitliga.

Lee Man FC ridades palliv koondise ründaja Henri Anier tassis koduklubi kaotusseisust Easterni vastu välja ning lõi kohtumise 1:1 viigivärava. Tegu oli Anieri viienda tabamusega sel hooajal. Viie võidu kõrval esimese viigipunkti noppinud Lee Man jätkab tabelis esikohal, jättes lähimad jälitajad nelja punkti kaugusele.

Koondise poolkaitsja Rocco Robert Shein suurendas Hollandi esiliigas löödud väravate arvu, kui kohtumises Den Boschi vastu lõi mängija oma hooaja teise ning mängu viienda tabamuse. Lõpuvile kõlades alistas Sheini koduklubi Dordrecht vastase tulemusega 5:1. Kokku teenis poolkaitsja 66 minutit. Võiduga kerkis Dordrecht tabelis koha võrra: meeskond paikneb 12 vooru järel kogutud 21 punktiga viiendal positsioonil. Shein oli aktsioonis ka Hollandi karikavõistlustel, kui pääses Lissega mängus algkoosseisu ning tegi kaasa kohtumise esimese poolajal. Kohtumise lõpuks alistati vastane tulemusega 3:1.

Bogdan Vaštšuk oli aktsioonis nii Serbia kõrgliigas kui karikavõistlustel. Belgradi Partizani vastu algkoosseisu kuulunud ning 60. minutit väljakul olnud Vaštšuk pidi koduklubi Voždovaciga tunnistama vastase 3:0 paremust. Liigatabelis paiknetakse nelja võidu, viie viigi ja kolme kaotuse järel seitsmendal positsioonil. Küll aga saatis Voždovacit edu Serbia karikavõistlustel, kui Pancevo Dinamole löödi viis vastuseta väravat. Esimese tabamuse autoriks oli Vaštšuk.

Keskkaitsja Joonas Tamm sai mängus Sofia Lokomotivi vastu kirja 58 mänguminutit ning 6:0 võidu. Tamme koduklubi Plovdivi Botev paikneb liigatabelis 10. kohal, olles teeninud viie võidu, kolme viigi ja seitsme kaotusega 18 punkti.

Saksamaal palliv Karol Mets tegi täismängu St. Pauli eest ning alistas meeskonnaga Karlsruhe tulemusega 2:1. Metsa koduklubi seljatas kaotusseisu ning vormistas võidu kohtumise teisel üleminutil. St. Pauli jätkab ka pärast 11. vooru tabeliliidrina. Võit kirjutati enda nimele ka karikavõistlustel, kui Gelsenkircheni Schalke alistati 2:1, Mets sai kirja täismängu.

Mattias Käit ja Bukaresti Rapid kohtusid tabelinaabri Universitatea Craiovatiga, kelle üle võeti 2:0 võit. Eestlane saadeti väljakule 80. minutil. Liigatabelis on Bukaresti Rapid 14 vooru järel kolmandal kohal, olles teeninud seitse võitu, viis viiki ja kaks kaotust.

Eesti koondise puurilukk Karl Jakob Hein kogus mänguminuteid Arsenali duubelmeeskonna eest, kellega võeti Brightoni U21 võistkonna üle 6:3 võit. Liigatabelis paikneb Arsenali U21 meeskond teisel kohal.

Martin Vetkal teenis AS Roma U19 ridades täismängu, kui vastamisi mindi Monza eakaaslastega, keda võideti 3:2. Itaalia noorte kõrgliigas paikneb Roma nüüd neljandal positsioonil – kolmandast kohast lahutab meeskonda vaid punkt.

Eesti noortekoondislane Kevor Palumets pääses esmakordselt Zulte Waregemi esindusmeeskonna algkoosseisu, kui karikavõistlustel kohtuti Cercle Bruggeliga. Meeskonnad normaal- ega lisaajaga kohtumise võitjat välja selgitada ei suutnud ning alles penaltiseeria järel näitas Zulte Waregem enda 4:3 paremust. Eestlane teenis kohtumisest 71 mänguminutit.

Eesti koondise poolkaitsja Vlasiy Sinyavskiy koduklubi Slovacko läks liigas vastamisi Libereciga, kellega lepiti 1:1 viiki. Sinyavskiy sekkus mängu 68. minutil. Kõrgliiga tabelis paikneb klubi seitsmendal kohal, olles kogunud koht eespool paikneva Banikuga võrdselt 21 punkti.

Frank Liivak sai Sligo Roversiga kohtumises Drogheda Unitedi vastu kirja viigipunkti, kui 90 minuti järel lepiti 0:0 viigiga. Liivak kuulus kohtumises algkoosseisu ning tegi kaasa esimese poolaja. Kuigi kohtumist ei võidetud, kindlustas Rovers viigipunktiga kaheksanda koha ning ühtlasi ka liigasse püsimajäämise, kuna lähim jälitaja jäetakse voor enne lõppu kuue punkti kaugusele.

Aserbaidžaanis mängiv Erik Sorga usaldati koduklubi FK Sumqayit eest väljakule 65. minutil ning kohtumise lõpus võeti vastu 0:0 viik Qabala vastu. 11 vooru järel on tabeliseis tasavägine: kuigi Sumqayit paikneb 15 silmaga tabelis seitsmendal positsioonil, lahutab meeskonda esikohal paiknevast Zirast vaid kuus punkti.

Grasshoppersi ridades St. Galleni vastu algkoosseisu kuulunud Maksim Paskotši pidi meeskonnaga tunnistama vastase 3:1 paremust. Eestlane oli väljakul esimese poolaja. Grasshoppers on 12 vooru järel kogunud 11 punkti ning paikneb tabelis kümnendal kohal.

Pazardžiki Hebaris pallival puurilukk Matvei Ignonenil hooaja kuuendat nullimängu teha ei õnnestunud, kuna Razgradi Ludogoretsile alistuti tulemusega 1:3. Pazardžiki Hebaris paikneb Bulgaaria kõrgliigas 19 punkiga üheksandal positsioonil, kokku võistleb meeskondi 16.

Pescaras palliv Georgi Tunjov pidi kohtumises Recanatese vastu tunnistama vastase 3:2 paremust. Kuigi kohtumist asuti juhtima, kaotati eduseis käest ning asuti tagaajaja rolli. Kaotusseisust tuldi kahel korral välja ja viigistati kohtumine, kuid vastased otsustasid lõpptulemuse üleminutitel. Eestlane kuulus kohtumises algkooseisu ning sai kirja 45 mänguminutit.

Noortekoondise mängija Kristofer Käit teenis täismängu Portugali U23 liigas, kui Rio Ave U23 meeskonna ridades mindi vastamisi Torreensega. Paraku pidi eestlane tunnistama vastase minimaalset 1:0 paremust. Samas liigas mängivat ja Benfica U19 meeskonda esindavat Karel Mustmaad ootas kohtumine Lissaboni Sportingu U23-ga, kellele jäädi alla 0:4. Mustmaa pääses väljakule 57. minutil.

Pildil Rocco Robert Shein. Foto: Jana Pipar