16

05.2016

18:49

Eestlased välismaal: Poola meistriks krooniti Varssavi Legia, Gornik kukkus esiliigasse

Lõppenud nädalavahetusel krooniti Poola meistriks Varssavi Legia. Kõrgliigaga pidi aga hüvasti jätma Ken Kallaste koduklubi Zabrze Gornik.

Gornik ei suutnud viimases voorus Nieciecza vastu enamat 1:1 viigist ning peab kõrgseltskonnaga hüvasti jätma. Konstantin Vassiljev enam viimases voorus oma meeskonda aidata ei saanud, kuid Bialystoki Jagiellonia alistas 3:1 Kielce Korona – alumises grupis tähendas see Jagielloniale kolmandat kohta ehk meistrivõistlustel saavutas Vassiljevi tööandja 11. koha.

Soome kõrgliigas lõi Seinäjoki JK 2:1 võiduvärava 89. minutil vaid 20 minutit varem vahetusest sekkunud Tarmo Kink. Terve kohtumise oli mängus HIFKi meeskonna vastu SJK väravat kaitsmas Mihkel Aksalu. SJK tõusis tabelis võiduga 11. kohale.

Norra kõrgliigas käis kolmapäeval väljakul Enar Jääger, kelle koduklubi Vålerenga tegi võõral väljakul väravateta viigi Bodø/Glimtiga. Jääger kuulus meeskonna põhikoosseisu, kuid vahetati välja 65. minutil. Neljapäeval lõppes 0:0 tulemusega ka Taijo Teniste meeskonna Sogndali ning Tromsø vaheline kohtumine ning Pavel Londak ja Rosenborg olid võõrsil 2:0 üle Startist. Punktilisata jäid Karol Mets ja Stavangeri Viking, kes jäid 0:1 alla Stabækile. Mets ja Teniste tegid kaasa kogu kohtumise, Londak pidi leppima vahetusmehe rolliga.

Rosenborg on Norra kõrgliiga liider 25 punktiga, Viking on 16 punktiga kaheksas ning Sogndal ja Vålerenga vastavalt 12 ja 10 punktiga 10. ja 11. tabelireal. Uus voor algab juba täna, Rosenborg võõrustab Lillestrømi, omavahel võtavad mõõtu Viking – Sogndal ning koduväljakueelist saab nautida Vålerenga, kes kohtub Haugesundiga.

90 minutit mänguaega teenis noor puurilukk Andreas Vaikla, kui Norrköping alistas Rootsi meistrivõistlustel 3:1 Sundsvalli. Norrköping on ka liigaliider 25 punktiga, lähim jälitaja (Örebro) on kolme punkti kaugusel.

Hispaanias tõmmati joon alla tugevuselt neljandale liigale. Oma alagrupis said Frank Liivak ja Alcobendas Sport 20 meeskonna seas 12 koha. Viimases mängus oli Liivak taas väljakul 90 minutit, kui tema koduklubi võõrsil 1:1 Puerta Bonitaga viigistas.

Saksamaa kõrgliigas lõppes hooaeg Augsburgi jaoks 12. kohaga ning 1:3 kaotusega Hamburger SV-le. Koondise kapten Ragnar Klavan viimasest kohtumisest osa ei võtnud. Saksamaa meistritiitli oli juba varem kindlustanud Müncheni Bayern. Liigahooaeg lõppes viimase kohaga Henri Anieri ja Dundee Unitedi jaoks, meistritiitel kuulub Šotimaal Glasgow Celticule.