30

07.2013

12:58

Eestlased välismaal: Oodatud debüüdid said tehtud

Meie koondislaste jaoks viimased nädalad olnud ääretult mänguderohked. Mitme mehe jaoks algas liigahooaeg ning tehti oma koduklubide eest ka debüütmänge.

Henrik Ojamaa tegi oma klubi Varssavi Legia eest oodatud debüüdi ning Legia alistas 3:0 Szczecini Pogoni. Ojamaa sekkus mängu 77. minutil ning andis ühe resultatiivse söödu.

Sergei Mošnikov ja Zabrze Gornik said samas liigas 2:1 jagu Bielsko-Biala Podbeskidzie meeskonnast. Mošnikov vahetati platsile 79. minutil.

Legia on saanud kahest mängust kaks võitu ning asub tänu heale väravate vahele esikohal. Mošnikov ja Zabrze Gornik on nelja punktiga viiendal real.

Enar Jääger tegi oma esimese mängu Belgia kõrgliigas ning tema leivaisa Lierse kaotas Waregemi Zultele 1:2. Jääger tegi kaasa 90 minutit.

Chicago Fire ja Joel Lindpere viigistasid Houston Dynamoga 1:1. Lindpere alustas mängu algkooseisus ning vahetati pingile 66. minutil. Lindpere teenis 27. minutil ka kollase kaardi.

Ookeanitaguses MLS-is asub Lindpere koduklubi idakonverentsis seitsmendal kohal. Viis parimat pääsevad play-offi ning sellest kohast jääb Fire'il hetkel puudu viis punkti.

Permi Amkar kaotas eile Krasnodari Kubanile 1:2. Konstantin Vassiljev jälgis mängu vahetusmeestepingilt.

Igor Morozovi jaoks algasid Ungari meistivõistlused väga hästi. Debrecen alistas kodus Kaposvari 7:1. Morozovi arvele jäi 90 minutit ja kollane kaart.

Tarmo Kingi koduklubi Györi ETO alustas oma liigahooaega viigiga. ETO tegi kodus 1:1 viigi Diosgyöri VTK-ga. Kink sekkus vahetusest 73. minutil, mil seis oli tema klubi kahjuks 0:1.

Jarmo Ahjupera ja Ujpest alustasid Ungari meistrivõistlusi 1:2 kaotusega Paksi vastu. Ahjupera tegi kaasa terve kohtumise.

Kahjuks sai vigastada Bodö/Glimtis leiba teeniv Pavel Londak.

Londaku koduklubi kohtus võõrsil Ullensaker/Kisaga ning võitis mängu 2:1. Londaku panus oli vigastuse tõttu 71 minutit. "Käisime kohe haiglas, kus selgus, et kahes roides on mõra. Praegugi on veel valus ja raske hingata," ütles Londak Postimehele. "Raske öelda, kui pikaks mängupaus kujuneb. Arst ütles, et kahe kuni nelja nädala pärast võib arvatavasti trenni teha."

Bodö/Glimt on 16 vooru järel 38 punktiga Norra esiliigas kindel liider. Teisel kohal olev Kristiansund kaotab Bodö/Glimtile juba üheksa punktiga.

Mikk Reintami koduklubi Jyväskylä JK kaotas võõrsil Nõmme Kaljule Meistrite Liiga eelringis alla vandunud HJK-le 0:2. Reintam tegi kaasa terve kohtumise.

Ats Purje koduklubi Kuopion Palloseura viigistas 2:2 Turu Interiga. Purje alustas mängu avakoosseisus ning vahetati välja 81. minutil.

KuPS on 12 meeskonna konkurentsis seitsmes. JJK on tabelis 17 punktiga viimane, Lahti meeskond on nelja punkti kaugusel. Juba homme mängib JJK kodus Jaroga, kes on tabelis neljandal kohal.

Soome esiliigas tegid väravateta viigi Seinäjoen JK ja Valkeakoski Haka. Mihkel Aksalu ja Gert Kams tegid kaasa terve mängu, Stanislav Goldberg meeskonna koosseisu ei kuulunud.

SJK roosiline liigahooaeg on viimastel aegadel saanud väikese tagasilöögi. Nad asuvad 31 punktiga teisel kohal, Hakal on 33 punkti.

Sergei Zenjov sekkus oma koduklubi Lvivi Karpatõ eest mängu vahetusest 56. minutil, kuid tema Karpatõ vandus 0:2 alla Kiievi Arsenalile. Karpatõl on kolmest mänginud teenitud üks punkt.

Sander Puri ja tema uus koduklubi York City valmistuvad tulevaks koduseks hooajaks. Tugevuselt neljandas divisjonis mänge alustav York City tegi eelmise nädala alguses väravateta viiki Inglismaa esiliigasse kuuluva Leicester City vastu. Puri alustas mängu põhikoosseisus ning vahetati välja 56. minutil.

Nädala lõpus kohtuti tugevuselt kolmandasse liigasse kuuluvad Sheffield Unitediga, kellega viigistati 1:1. Puri tegi kaasa avapoolaja. Liigahooaeg algab York Cityl 3. augustil Northampton Towni vastu.

Pille Raadiku koduklubi Aland United võitis Soome naiste kõrgliigas Vantaa PK-35 tulemusega 4:1. Raadik tegi kaasa terve kohtumise.

Aland Unitedil on 35 punkti 13 mängust ning on nüüd tabeli liider. PK-35 on kogunud 15 mänguga 34 punkti.

Euromängudega jätkab sel hooajal Henrik Ojamaa koduklubi Varssavi Legia, kes alistas Meistrite Liiga teises eelringis The New Saintsi (Wales) koondskooriga 4:1. Legia vastane kolmandas ringis on Norra klubi Molde. Ojamaa eelmise nädala alguses veel vigastuse tõttu mängukõlblik ei olnud, mistõttu ta meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Eurmängud said läbi aga Györi ETO (Kink) ja Debreceni (Morozov) jaoks. ETO kaotas koondskooriga 1:4 Tel-Avivi Maccabile (Iisrael). Debrecen mängis küll võõrsil Strömsgodsetiga (Norra) 2:2 viiki, kuid kaotas kodus 0:3. Nii Morozov kui Kink mänguaega ei saanud.

Veidi uudiseid ka üleminekumaailmast: Eelmisel nädalal kinnitas Šotimaa klubi Motherwell, et on laenanud Norra klubist Stavangeri Viking Eesti koondise ründaja Henri Anieri kuueks kuuks.

Eile teatas FC Flora, et 20-aastane keskkaitsja Karol Mets on testimise 10-kordse Taani meistri FC Kopenhageni juures. Eelmisel nädalal käis ründaja Rauno Alliku testimisel Norra esiliiga klubis Bryne FK.

Selle aasta alguses Hunan Billowsisse siirdunud Taavi Rähn lahkus klubist, vahendas soccernet.ee Hiina portaali wap.hupu.com-i.